Hlavní navigace

Členské příspěvky

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    4. 4. 2013 11:05

    Dobrý den. Zaměstnavatel platí za zaměstnance členské příspěvky u České lékařské společnosti J.E.Purkyně. Tyto jsou pro zaměstnavatele daňově neuznatelným nákladem. Složenky k úhradě jsou předtištěny na jména zaměstnanců, nikoli zaměstnavatelů. Z pohledu zaměstnance - nejde o nepeněžní příjem zaměstnance? Pokud ano, jde o příjem zaměstnance osvobozeny od daně dle § 6 odst. 9) písm. a) zákona o daních z příjmů, nebo podléhá zdanění i odvodům pojistného? Tím pádem by ale pojistné placené zaměstnavatelem bylo pro zaměstnavatele dalším nákladem...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 7:05

      Vítek (neregistrovaný) 213.155.250.---

      Re: členské příspěvky
      Pro zaměstnavatele nedaňový náklad, pro zaměstnance zdanitelný nepeněžní příjem, ze kterého se odvádí i ZP a SP.
      http://forum.podnikatel.cz/index.php/topic,6076.0.html

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).