Hlavní navigace

Vedení daňové evidence

  • 84.16.114.---

    4. 4. 2013 13:34

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat. Manžel si zařídil ŹL, výdaje má stanovené paušálem a je plátce DPH.
    Musí v tomto případě vést DE? Nebo to není nutné a stačí vést pouze příjmy a pohledávky?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 4. 2013 14:55

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Vedení daňové evidence
      >Dobrý den,
      >
      >chtěla bych se zeptat. Manžel si zařídil ŹL, výdaje má
      >stanovené paušálem a je plátce DPH.

      Od koho?

      >Musí v tomto případě vést DE? Nebo to není nutné a
      >stačí vést pouze příjmy a pohledávky?
      >
      >Děkuji za odpověď.

      Nelze současně v daňovém přiznání uvést, že poplatník vede DE i že uplaňuje výdaje procentem podle ZPD § 7 odstavec 7

      Upřesněte dotaz

    • 5. 4. 2013 6:48

      whitepaw

      Re: Vedení daňové evidence
      >>Dobrý den,
      >>
      >>chtěla bych se zeptat. Manžel si zařídil ŹL, výdaje
      >>má
      >>stanovené paušálem a je plátce DPH.
      >
      >Od koho?

      Nakupovat bude od plátců DPH.
      >
      >>Musí v tomto případě vést DE? Nebo to není nutné a
      >>stačí vést pouze příjmy a pohledávky?
      >>
      >>Děkuji za odpověď.
      >
      >Nelze současně v daňovém přiznání uvést, že poplatník
      >vede DE i že uplaňuje výdaje procentem podle ZPD § 7
      >odstavec 7
      >
      >Upřesněte dotaz

      Výdaje má stanoveny 60% paušálem. Nemůže tedy vést DE? Musí vést účetnictví? Nebo nemusí vést ani jedno.

    • 5. 4. 2013 8:24

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Vedení daňové evidence
      >>>Dobrý den,
      >>>
      >>>chtěla bych se zeptat. Manžel si zařídil ŹL, výdaje
      >>>má
      >>>stanovené paušálem a je plátce DPH.
      >>
      >>Od koho?
      >
      >Nakupovat bude od plátců DPH.
      >>
      >>>Musí v tomto případě vést DE? Nebo to není nutné a
      >>>stačí vést pouze příjmy a pohledávky?
      >>>
      >>>Děkuji za odpověď.
      >>
      >>Nelze současně v daňovém přiznání uvést, že poplatník
      >>vede DE i že uplaňuje výdaje procentem podle ZPD § 7
      >>odstavec 7
      >>
      >>Upřesněte dotaz
      >
      >Výdaje má stanoveny 60% paušálem.

      Píšete to tak, jako kdyby mu někdo "natvrdo" stanovil "paušál"

      Nemůže tedy vést DE?
      >Musí vést účetnictví? Nebo nemusí vést ani jedno.

      Pro daňové přiznání (daň z příjmu fyzických osob) povede záznamy o příjmech a evidenci pohledávek vzniklých v souvislosti s podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činností.

      Pro DPH povede další evidenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).