Hlavní navigace

Součinnost-jsou nutné tyto info?

  • (neregistrovaný) 194.228.158.---

    4. 4. 2013 21:11

    Dobrý den,

    exekutorský úřad nás žádá o součinnost. ..Tento zaměstnanec má u nás cca 20 exekucí, asi za 2 miliony.

    Musím tedy poskytnout tyto info?

    1) zaslat výplatní pásky za poslední tři měsíce?
    2) sdělit, zda provádíme srážky na základě písemné dohody o srážkách a zasleat kopii dohody s uvedením data doručení?
    3) to samé u soudních exekucí a exek. příkazů včetně kopií a uvedením jejich pořadí...
    4) jestli má u nás jinou smlouvu než pracovní a uvedení přehledu plnění z této smlouvy za poslední tři měsíce...
    5) sdělení, zda víme další info o jeho majetku a tak....

    No zdá se mi to až neuvěřitelné a myslím, že pro jejich pohledávku nejsou třeba kopie opodstatněné, nehledě na to, že můžu třeba porušit ochranu osobních údajů.

    A strávila bych možná týden kopírováním....

    Když jim napíšu, že má cca 20 exekucí v částce za 2 miliony (a to bez úroků..), tak jim to snad musí stačit, ne?

    Mám výklad, že §§ 33 a 34 exekučního řádu se nevztahují na zaměstnavatele.....

    děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 6:55

      jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

      Re: Součinnost-jsou nutné tyto info?
      >Dobrý den,
      >
      >exekutorský úřad nás žádá o součinnost. ..Tento
      >zaměstnanec má u nás cca 20 exekucí, asi za 2 miliony.
      >
      >Musím tedy poskytnout tyto info?
      >
      >1) zaslat výplatní pásky za poslední tři měsíce?
      >2) sdělit, zda provádíme srážky na základě písemné
      >dohody o srážkách a zasleat kopii dohody s uvedením data
      >doručení?
      >3) to samé u soudních exekucí a exek. příkazů včetně
      >kopií a uvedením jejich pořadí...
      >4) jestli má u nás jinou smlouvu než pracovní a
      >uvedení přehledu plnění z této smlouvy za poslední tři
      >měsíce...
      >5) sdělení, zda víme další info o jeho majetku a
      >tak....
      >
      >No zdá se mi to až neuvěřitelné a myslím, že pro
      >jejich pohledávku nejsou třeba kopie opodstatněné, nehledě
      >na to, že můžu třeba porušit ochranu osobních údajů.
      >
      >A strávila bych možná týden kopírováním....
      >
      >Když jim napíšu, že má cca 20 exekucí v částce za 2
      >miliony (a to bez úroků..), tak jim to snad musí stačit,
      >ne?
      >
      >Mám výklad, že §§ 33 a 34 exekučního řádu se
      >nevztahují na zaměstnavatele.....
      >
      >děkuji za pomoc
      Také jsem to zjišťovala, ani právník nedokázal poradit, co řekl je, že (snad) nejsme oprávněni sdělovat číslo účtu a to z toho důvodu, že jako z-tel nemám právo zjišťovat, čí účet je, může dát účet např. rodiče a na základě mého sdělení exekutorovi zablokují účet rodiče a ne toho dlužníka, nehledě na to, že tuto povinnost mají, domnívám se, bankovní ústavy a nikoliv z-tele. Také jsem hledala v exekučním řádu, ale nejsem expert. Myslím, že mzdu sdělit jako z-tel povinna jsem.
      >

    • 5. 4. 2013 12:33

      lenulas (neregistrovaný) 194.228.158.---

      Re: Součinnost-jsou nutné tyto info?
      Ano, o tom účtu také vím.

      Tak já tam pošlu ty tři pásky a napíšu kolik je toho u nás s lepším datem. Ale teda nekopíruji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).