Hlavní navigace

Pronájem nemovitostí

  • (neregistrovaný) 89.103.245.---

    5. 4. 2013 8:15

    klient (je to osvč ) má ve společném vl.manželů koupenou budovu, sám v ní ale nepodniká - pronajímá ji .Uplatňuje skutečné výdaje, odpisy. Zdaňuje to dle par. 9.
    Je to správné - neměl by to být par.7?

    A ještě jeden dotaz k dph - pronajímá jak s dph,tak i bez. Koeficiet se počítá z celé jeho činnosti - podnikání i pronájem?Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 10:36

      Jirka-- (neregistrovaný) 195.22.51.---

      Re: pronájem nemovitostí
      Nevím zda vám pomůžu, jsem fyzycká a pronajímám budovu s.r.o., uplatňuji skutečné náklady a příjmy a budovu odepisuji. Zdaňuji to podle § 9. Pronajímám bez DPH. Podávám přiznání k dani z příjmu fyz. osob společně s potvrzením o zdanitelných příjmech ze záv. čin. protože jsem zároveň zaměstnanec. J.

    • 5. 4. 2013 13:45

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: pronájem nemovitostí
      V § 7 by zdaňoval pouze pronájem nemovitosti, kterou by měl zařazenu v OM pro podnikání.

    • 5. 4. 2013 13:49

      Emil (neregistrovaný) 88.101.27.---

      Re: pronájem nemovitostí
      Ano, ze všeho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).