Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě - prarodiče

• (neregistrovaný) 89.29.52.---

5. 4. 2013 11:14

Dobrý den,
    chci se zeptat, zdali na mě může babička uplatnin daňové zvýhodnění, když s ni mám společné trvalé bydliště? Matka sice zdanitelné příjmy má, ale nebydlí s námi ve společné domácnosti. Mně je 23let a soustavně se připravuji na budoucí povolání formou prezenčního studia na vysoké škole. Můžete mi popřípadě i sdělit, jaké podklady je nutno doložit? Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 17:08

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Daňové zvýhodnění na dítě - prarodič
      S babičkou musíte mít tzv.společnou domácnost, tedy nestačí společné trvalé bydliště. TO je jedna z podmínek, matka(nebo rodiče) pak musí mít tak nízké příjmy,že daň.zvýhodnění by u nich
      nešlo uplatnit . Matka nemusí mít stejné bydliště, ale nemá-li s Vámi společnou domácnost ( nevyživuje Vás), nemohla by zvýhodnění uplatnit vůbec.
      Doklad - od zaměstnavatele matky, že ona neuplatňuje (máte-li jen matku - doklad o svěření dítěte do její péče) toto daň.zvýhodnění a čestné prohlášení, že ho neuplatňuje nikdo jiný.
      Babička musí požádat o uplatnění svého zaměstnavatele v Prohlášení, kde podepisuje, že jste spolu ve společné domácnosti
      a dále doloží kopii vašeho rodného listu. Musí mít nejméně 4000,-hrubého příjmu v měsíci ( nebo alespoň 48,000.- za rok ), aby mohla dostat tzv. bonus na dítě.

• 5. 4. 2013 17:10

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Ještě doplním - ještě samozřejmě potvrzení o návštěvě školy.

• 5. 4. 2013 17:49

Barbora (neregistrovaný) 80.82.145.---

Moc Vám děkuji za upřesnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).