Hlavní navigace

Změna výpovědního důvodu

• (neregistrovaný) 37.188.239.---

5. 4. 2013 16:17

Prosím o radu zkušené. Dne 14.2.2013 jsem převzala výpověď dle § 52 písm.c) - nadbytečnost a od následjícího dne jsem dostala překážky na straně zaměstnavatele.PP má skončit 30.4.2013. Od dnešního dne jsem v prac.neschopnosti což jsem mailem oznámila zaměstnavateli a následně zašlu doklad o PN. Odpoledne mi byla kurýrní službou doručena okamžitá výpověď za porušení prac.povinností zvlášť hrubým způsobem. Jako důvod je uvedeno, ženějakým šetřením zjistili,že jsem způsobila škodu zaměstnavateli.Já nejsem si ničeho vědoma ani to nikdo se mnou neřešil. Poradíte mi prosím která výpověď platí.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2013 16:31

atreus

Re: změna výpovědního důvodu
      Platí obojí (druhý úkon není výpověď, nýbrž okamžité zrušení pracovního poměru), ale dříve skončí prac. poměr okamžitým zrušením.
      Postupovat byste měla podle
      § 69
      (1) Dal-li zaměstnavatel zaměstnanci neplatnou výpověď nebo zrušil-li s ním zaměstnavatel neplatně pracovní poměr okamžitě nebo ve zkušební době, a oznámil-li zaměstnanec zaměstnavateli bez zbytečného odkladu písemně, že trvá na tom, aby ho dále zaměstnával, jeho pracovní poměr trvá i nadále a zaměstnavatel je povinen poskytnout mu náhradu mzdy nebo platu. Náhrada podle věty první přísluší zaměstnanci ve výši průměrného výdělku ode dne, kdy oznámil zaměstnavateli, že trvá na dalším zaměstnávání, až do doby, kdy mu zaměstnavatel umožní pokračovat v práci nebo kdy dojde k platnému skončení pracovního poměru.

Dále pak byste měla podat návrh k soudu:
      § 72
      Neplatnost rozvázání pracovního poměru výpovědí, okamžitým zrušením, zrušením ve zkušební době nebo dohodou může jak zaměstnavatel, tak i zaměstnanec uplatnit u soudu nejpozději ve lhůtě 2 měsíců ode dne, kdy měl pracovní poměr skončit tímto rozvázáním.

• 5. 4. 2013 16:37

pája

přesně, není co dodat, snad jen :neváhejte a nečekejte na nic a hned pište zam-teli, jak výše uvdeno, na doručenku nebo osobně předat proti potvrzení, v případě soudu ve věci bude každý papír a podpis mít svou váhu.

• 5. 4. 2013 16:49

mary711 (neregistrovaný) 37.188.239.---

A tohle zaměstnavatel může, jsem z toho úplně vyřízená. Hned zítra odesílám nesouhlas. Děkuji za pomoc

• 5. 4. 2013 17:30

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Zítra je sobota
      Alespoň doporučeně s dodejkou
      Kurýrní služba by nebyla od věci

• 5. 4. 2013 17:37

atreus

>>>>výpověď dle § 52 písm.c) - nadbytečnost a od
      >>>>následjícího
      >>>>dne jsem dostala překážky na straně zaměstnavatele.PP
      >>>>má skončit 30.4.2013. Od dnešního dne jsem v
      >>>>prac.neschopnosti což jsem mailem oznámila
      >>>>zaměstnavateli a
      >>>>následně zašlu doklad o PN. Odpoledne mi byla kurýrní
      >>>>službou doručena okamžitá výpověď za porušení
      >>>>prac.povinností zvlášť hrubým způsobem. Jako důvod je
      >>>>uvedeno,
      >>>>ženějakým šetřením zjistili,že jsem způsobila škodu
      >>>>zaměstnavateli.Já nejsem si ničeho vědoma ani to
      >>>>nikdo
      >>>>se
      >>>>mnou neřešil. Poradíte mi prosím která výpověď platí.

...

>>přesně, není co dodat, snad jen :neváhejte a
      >>nečekejte
      >>na nic a hned pište zam-teli, jak výše uvdeno, na
      >>doručenku nebo osobně předat proti potvrzení, v
      >>případě
      >>soudu ve věci bude každý papír a podpis mít svou
      >>váhu.
      >A tohle zaměstnavatel může, jsem z toho úplně
      >vyřízená. Hned zítra odesílám nesouhlas. Děkuji za pomoc

Zaměstnavatel zkouší, co si zaměstnanec nechá líbit. (To je obdobné jako ptát se, zda hypermarkety mohou prodávat shnilé ovoce a zeleninu.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).