Hlavní navigace

Služba z EU

  • (neregistrovaný) 109.235.1.---

    6. 4. 2013 18:04

    německý podnikatel, který není ale v Německu přihlášen k DPH nemá žádné VAT vystavil fakturu do EU /České republiky/ s DPH s 19 % MWSt.
    bylo to na opravu stroje, který se opravoval v ČR.
    Je faktura vystavena správně? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2013 10:10

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.20.---

      Re: služba z EU
      Jestliže je služba poskytnutá (§9/1) osobou povinnou k dani se sídlem v jiném členském státě tuzemské osobě povinné k dani, musí se poskytovatel povinně registrovat k dani ve svém členském státě a musí vystavit daňový doklad a ne pouze fakturu.
      Ověřte si ještě znovu, zda už je registrován. Dańový doklad vystavil správně, teď ještě ta registrace.

    • 7. 4. 2013 11:39

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.20.---

      Re: služba z EU- doplnění
      Ať se registroval nebo ne, vy musíte zdanit DPH.
      I když by registrační povinnost v Německu nesplnil je, pak osobou neusazenou v tuzemsku.
      Jako identifikovaná osoba jste povinni přiznat daň v tuzemsku.

    • 7. 4. 2013 12:14

      miri (neregistrovaný) 109.235.1.---

      Re: služba z EU- doplnění
      >>>>>>německý podnikatel, který není ale v Německu
      >>>>>>přihlášen k DPH nemá žádné VAT vystavil fakturu do EU
      >>>>>>/České
      >>>>>>republiky/ s DPH s 19 % MWSt.
      >>>>>>bylo to na opravu stroje, který se opravoval v ČR.
      >>>>>>Je faktura vystavena správně? Děkuji.
      >>>>>Když není plátce, nemůže vystavovat faktury s
      >>>>>DPH.......
      >>>>A vy jste plátce nebo osoba povinná k dani
      >>>>(neplátce)? Jsme v ČR jako neplátci, nejsme v ČR
      >>>plátci DPH.
      >>Jestliže je služba poskytnutá (§9/1) osobou povinnou
      >>k
      >>dani se sídlem v jiném členském státě tuzemské osobě
      >>povinné k dani, musí se poskytovatel povinně
      >>registrovat k dani ve svém členském státě a musí
      >>vystavit daňový
      >>doklad a ne pouze fakturu.
      >>Ověřte si ještě znovu, zda už je registrován. Dańový
      >>doklad vystavil správně, teď ještě ta registrace.
      >Ať se registroval nebo ne, vy musíte zdanit DPH.

      není registrovaný k placení DPH ani v Německu ani u nás v ČR,sídlo má v Německu, kde je registrovaný v hospodářské komoře /u nás něco jako Živnostenský rejstřík/
      S fakturou jsem běhala i po FÚ a i tam se jim nezdála. Zpochybnili ji.
      >I když by registrační povinnost v Německu nesplnil je,
      >pak osobou neusazenou v tuzemsku.
      >Jako identifikovaná osoba jste povinni přiznat daň v
      >tuzemsku.

    • 7. 4. 2013 12:32

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.20.---

      Re: služba z EU- doplnění
      >>>>>>>německý podnikatel, který není ale v Německu
      >>>>>>>přihlášen k DPH nemá žádné VAT vystavil fakturu do EU
      >>>>>>>/České
      >>>>>>>republiky/ s DPH s 19 % MWSt.
      >>>>>>>bylo to na opravu stroje, který se opravoval v ČR.
      >>>>>>>Je faktura vystavena správně? Děkuji.
      >>>>>>Když není plátce, nemůže vystavovat faktury s
      >>>>>>DPH.......
      >>>>>A vy jste plátce nebo osoba povinná k dani
      >>>>>(neplátce)? Jsme v ČR jako neplátci, nejsme v ČR
      >>>>plátci DPH.
      >>>Jestliže je služba poskytnutá (§9/1) osobou povinnou
      >>>k
      >>>dani se sídlem v jiném členském státě tuzemské osobě
      >>>povinné k dani, musí se poskytovatel povinně
      >>>registrovat k dani ve svém členském státě a musí
      >>>vystavit daňový
      >>>doklad a ne pouze fakturu.
      >>>Ověřte si ještě znovu, zda už je registrován. Dańový
      >>>doklad vystavil správně, teď ještě ta registrace.
      >>Ať se registroval nebo ne, vy musíte zdanit DPH.
      >
      >není registrovaný k placení DPH ani v Německu
      >ani u nás v ČR,sídlo má v Německu, kde je
      >registrovaný v hospodářské komoře /u nás něco jako Živnostenský
      >rejstřík/
      >S fakturou jsem běhala i po FÚ a i tam se jim
      >nezdála. Zpochybnili ji.
      Já bych ji zpochybnila pouze v tom, že uvedl 19% DPH (tedy pokud to vyčíslil).
      Měl se registrovat a měl vystavit DD. Pokud se neregistroval l, vy postupujete tak, že je v tom případě osobou neusazenou v tuzemsku.
      Jste dle §6h ( s ohledem na §4/1n) povinna přiznat daň v tuzemsku.

      >>I když by registrační povinnost v Německu nesplnil
      >>je,
      >>pak osobou neusazenou v tuzemsku.
      >>Jako identifikovaná osoba jste povinni přiznat daň v
      >>tuzemsku.

    • 7. 4. 2013 13:05

      miri (neregistrovaný) 109.235.1.---

      Re: služba z EU- doplnění
      >>>>>>>>německý podnikatel, který není ale v Německu
      >>>>>>>>přihlášen k DPH nemá žádné VAT vystavil fakturu do EU
      >>>>>>>>/České
      >>>>>>>>republiky/ s DPH s 19 % MWSt.
      >>>>>>>>bylo to na opravu stroje, který se opravoval v ČR.
      >>>>>>>>Je faktura vystavena správně? Děkuji.
      >>>>>>>Když není plátce, nemůže vystavovat faktury s
      >>>>>>>DPH.......
      >>>>>>A vy jste plátce nebo osoba povinná k dani
      >>>>>>(neplátce)? Jsme v ČR jako neplátci, nejsme v ČR
      >>>>>plátci DPH.
      >>>>Jestliže je služba poskytnutá (§9/1) osobou povinnou
      >>>>k
      >>>>dani se sídlem v jiném členském státě tuzemské osobě

      >>
      >>není registrovaný k placení DPH ani v Německu
      >>ani u nás v ČR,sídlo má v Německu, kde je
      >>registrovaný v hospodářské komoře /u nás něco jako
      >>Živnostenský
      >>rejstřík/
      >>S fakturou jsem běhala i po FÚ a i tam se jim
      >>nezdála. Zpochybnili ji.
      >Já bych ji zpochybnila pouze v tom, že uvedl 19% DPH
      >(tedy pokud to vyčíslil).
      >Měl se registrovat a měl vystavit DD. Pokud se
      >neregistroval l, vy postupujete tak, že je v tom případě
      >osobou neusazenou v tuzemsku.
      >Jste dle §6h ( s ohledem na §4/1n) povinna přiznat daň
      >v tuzemsku.
      >>>I když by registrační povinnost v Německu nesplnil
      >>>je,
      >>>pak osobou neusazenou v tuzemsku.
      >>>Jako identifikovaná osoba jste povinni přiznat daň v
      >>>tuzemsku.
      Na faktuře uvedl 19% MWSt. to je daň v Německu, znamená to,
      že kvůli jedné faktuře na které byla vyčíslena 19% MWSt. v částce 3.000,-- Kč se musím zaregistrovat k dani u nás v ČR i když jsem do té doby nebyl plátcem DPH? Není to omezeno nějakou částkou, že můžete přijmout nějak. služ. z EU do určité částky, aby jste se nemusel registr. k DPH a aby jste nemusel platit daň,pokud jste neplátce DPH u nás a zároveň nejste ani registrovaný k DPH v ČR?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).