Hlavní navigace

Obrat firmy - přiznání k dani z příjmuPO

• (neregistrovaný) 78.157.167.---

7. 4. 2013 17:47

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jak zjistím obrat firmy pro účely přiznání k daní z příjmů právnických osob. Chci si jen zkontrolovat, že jsem to udělala dobře. Pro obrázek - jsme stavební firma, která dělá zakázku a až po profinancování určité části zakázky může vydat fakturu na proplacení. Tedy to znamená, že za loňský rok činily jediné příjmy firmy půjčka od podnikatele na pokrytí faktur, ale ta se promítá na účtu 365 a tedy do obratu by neměla zasáhnout, poté vratka dph, která je taky na účtu 343 tak by do obratu neměla zasáhnout a poté úrok z běžného bankovního účtu který činil 1,11Kč a ten je na výnosovém účtu 662 a proto ten činí obrat? Nikdy jsem přiznání k dani z příjmů PO nevyplňovala a proto bych s tímto potřebovala poradit zda to mám dobře. Mockrát děkuji za jakékoliv reakce!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2013 19:06

Daniela K. (neregistrovaný) 83.240.6.---

Re: obrat firmy - přiznání k dani z příj
      Jste-li stavební firma, měli byste účtovat k 31.12. o nedokončené výrobě 121/611. O nedokončené výrobě se ve stavebnictví účtuje, když je dlouhodobá zakázka ve stavu rozpracovanosti, aniž by byla vystavena konečná faktura za celou zakázku. NV se oceňuje v úrovni přímých nákladů (přímý materiál, přímé mzdy, ZP, SP a ostatní přímé náklady) a mouhou se rozpustit i náklady výrobní režie. Účtování o nedokončené výrobě na dané stavební akci by mělo být ke konci roku ziskově neutrální - nulové.
      Obrat v DPPO se uvádí do tab. K a zjednodušeně jsou to 6.. výnosové účty.

• 7. 4. 2013 20:13

MonikaS. (neregistrovaný) 78.157.167.---

A kde mám získat částku toho co bych měla zaúčtovat jako nedokončenou výrobu? nikdy jsem to nepoužívala tak ani nevím, že je něco takového potřeba. Jedná se o přestavbu části nádraží a je to dlouhodobá zakázka. Můžete mi pořádně vysvětlit jak se s nedokončenou výrobou účtuje a zachází? děkuji mockrát

• 7. 4. 2013 20:16

U nás totiž za loňský rok bylo vystaveno jen několik faktur a mzdy se neúčtovaly, protože se ještě v rámci oceňování zakázky atd. nikdo nezaměstnával a v rámci této výroby bylo proúčtováno pouze několik faktur na techniku. Vystavenou fakturu na proplacení části demolice budeme fakturovat až v letošním roce proto nevím jakou částku přesně dát do nedokončené výroby.

• 7. 4. 2013 20:41

Jarka12 (neregistrovaný) 90.180.216.---

http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/10054/jak-uctovat-a-ocenovat-nedokoncenou-vyrobu/

• 7. 4. 2013 21:01

děkuji za odkaz, ale jedná se o to, že my se stavbou začali teprve letos - loni se pod firmou koupilo jen několik faktur, ale zakázka se nezačala pouze se oceňovala takže o nedokončené výrobě budu účtovat až letos ne? děkuji za jakoukoliv radu v tomhle fakticky nevím!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).