Hlavní navigace

Sbírka listin

• (neregistrovaný) 178.72.220.---

8. 4. 2013 8:23

Dobrý den, vedu s.r.o. a do sbírky listin musím zaslat rozvahu a výsledovku a přílohu k DP. Samotné DP není třeba, že?Mohu to zaslat přímo z Pohody, tedy nepodepsané?Někde sem četla, že to musí být opatřebo podpisem (elektronický nemáme), naskenované by to být taky nemělo...to se mi tam ani nevejde...prosím o radu zkušenější, jak to posíláte jestli i bez podpisu a i bez daň. přiznání...děkuji Jano

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 8:33

markaa

Re: sbírka listin
      DP do sbírky listin nepatří.

my podepíšem,naskenujem a pošlem emailem na rejstříkový soud (příloha musí být do 8 MB) a rejstříkový soud v Plzni bez problémů zapíše.
      nebo to podepsané a naskenované vypalte na CD a odevzdejte na podatelně.

• 8. 4. 2013 8:37

Hanah (neregistrovaný) 90.180.186.---

bez daňového přiznání, posílám na krajský soud nepodepsané emeilem do tiskopisů napíši v.r., vždy mi to přijali a zveřejnili.

• 8. 4. 2013 9:04

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

>>>Dobrý den, vedu s.r.o. a do sbírky listin musím
      >>>zaslat
      >>>rozvahu a výsledovku a přílohu k DP.

Přílohu k DP ne !

Posílá se příloha k účetní závěrce

Samotné DP není
      >>>třeba, že?Mohu to zaslat přímo z Pohody, tedy
      >>>nepodepsané?Někde sem četla, že to musí být opatřebo
      >>>podpisem
      >>>(elektronický nemáme), naskenované by to být taky
      >>>nemělo...to se mi tam ani nevejde...prosím o radu
      >>>zkušenější, jak to posíláte jestli i bez podpisu a i
      >>>bez daň.
      >>>přiznání...děkuji Jano
      >>
      >>DP do sbírky listin nepatří.
      >>
      >>my podepíšem,naskenujem a pošlem emailem na
      >>rejstříkový soud (příloha musí být do 8 MB) a
      >>rejstříkový soud v
      >>Plzni bez problémů zapíše.
      >>nebo to podepsané a naskenované vypalte na CD a
      >>odevzdejte na podatelně.
      >bez daňového přiznání, posílám na krajský soud
      >nepodepsané emeilem do tiskopisů napíši v.r., vždy mi to
      >přijali a zveřejnili.

Praha - pouze buď mailem podepsaným elektronickým podpisem, nebo datovou schránkou

Skenuji, omezení je na velikost souboru
      Jinak - nepodepsané účetní závěrky berou, ale při kontrole můžete narazit. Protože účetní závěrka je dokončena až v okamžiku, kdy je podepsána odpovědnou osobou.

• 8. 4. 2013 9:18

janov (neregistrovaný) 178.72.220.---

Děkuji za rady, myslela jsem přílohu k úč. závěrce, špatně jsem se vyjádřila....tak dám na vás a raději naskenované a podepsané...šlo mi o to, že tam byla velikost kb na stránku a tu jsem tak 10x při naskenování překročila, tak nevím jestli to vezmou, ale zkusím to. jano

• 8. 4. 2013 9:26

Skenujte s menším rozlišením
      Vlastní zkušenost - i když firma poslala soubor větší, na OR listiny zveřejnily

• 8. 4. 2013 9:29

jar (neregistrovaný) 88.102.107.---

Jen poznámku, letos nám na školení bylo řečeno, že tyto listiny mají být nepodepsané (dříve to bylo chybně). Neřeknu vám, dle jakého §, nařízení, tak kdyby někdo věděl, zda to může upřesnit.
      Taky mi to dělalo problém, posílala jsem rovnou z programu - přes kreator, tedy nepodepsané. Tak jsem se radovala, že to bude v pořádku. Tak teď nevím...

• 8. 4. 2013 9:35

Prosím zkuste najít v poznámkách, podle kterého zákona a kterých §§ mají být nyní dokumenty - účetní závěrky, zakládané do sbírky nepodepsané.

Podle toho, co vím, by měli být podepsané elektronickým podpisem

ZÚ § 18 odstavec 2 stále platí

• 8. 4. 2013 9:55

jar (neregistrovaný) 88.102.107.---

Hledám, poznámku mám - bez podpisu, ale vím, že nám to neříkal,
      dle jaké zákona. Je to daňový poradce, tak to zkusím vypátrat.

• 8. 4. 2013 11:12

wolejoffka (neregistrovaný) 109.81.193.---

Nezabývám se tím a peru datovou schránkou co mi napadne, takže to odmítám číst celé a argumentovat, berte to pouze jako informaci pro Vás zvídavější:
      http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0089_8As__110_20120306041133_prevedeno.pdf

• 8. 4. 2013 11:53

helinka (neregistrovaný) 94.113.140.---

ja posilala dotaz ohledne zasilaní do sbírky listin a odpověděli mi toto doslova (snad to někomu pomuze):
      Pro komunikaci s obchodním rejstříkem doporučuji dokumenty patřící do Sbírky listin zasílat prostřednictvím elektronického podání přes webový formulář http://epodatelna.justice.cz.
      Dle Vyhlášky č. 562/2006 Sb, můžete účetní závěrky vypálit na datový nosič (CD-R) a s průvodním dopisem předáte na podatelnu s tím, že podpis na tomto dopise za společnost provede osoba oprávněná (statutární orgán), nikoliv někdo bezejmenný.
      Dokumenty do sbírky listin se dle shora citované vyhlášky zakládají výhradně elektronicky. Zaručeným elektronickým podpisem se určuje vztah podepsané osoby k zaslané datové zprávě např. od určité společnosti. Zaručeným elektronickým podpisem chráníte zaslané dokumenty za společnost.
      Další možností předání dokumentů do Sbírky listin je datovou schránkou (společnosti, družstva atp.) zasláním do datové schránky zdejšího soudu – kód IDS Městského soudu v Praze – snkabbm, IČ: 215 660. Datovou schránkou můžete zasílat dokumenty, které nevznikly osobou třetí – např. notářem. Dokumenty vzniklé osobou třetí můžete zaslat datovou schránkou (společnosti, družstva atp,) po provedení jejich konverze (zákon 300/2008 Sb.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).