Hlavní navigace

Solidární daň i z výplaty podílů?

  • (neregistrovaný) 90.176.234.---

    8. 4. 2013 9:08

    Prosím, pokud budou vyplaceny podíly na zisku z roku 2012 ve výši 1mil. pro 1společníka a 100tis. pro druhého společníka. Daní se srážkovou daní 15%. Nevztahuje se na toto i solidární daň, že ne?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 9:21

      Vlad

      Re: Solidární daň i z výplaty podílů?
      Kalousek by z Vás měl opravdu radost, pokud byste z podílů na zisku srazili navíc "solidární příspěvek";-)) Ale vážně - na podíly na zisku se solidární daň nevztahuje.

    • 8. 4. 2013 9:30

      HankaV. (neregistrovaný) 90.176.234.---

      Re: Solidární daň i z výplaty podílů?
      To jsem ráda. A vyplývá to jen z §16a? Jak si to zdůvodnit? SD se vztahuje pouze na §6 a §7. Na §9 se nevztahuje. Výplata podílů ze zisku je §8. Je to tak?
      Děkuji mnohokrát

    • 8. 4. 2013 9:34

      Vlad

      Re: Solidární daň i z výplaty podílů?
      Ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).