Hlavní navigace

Změna týdenní pracovní doby

  • (neregistrovaný) 90.182.163.---

    8. 4. 2013 9:30

    Dobrý den,
    zaměstnavatel má stanovenou týdenní pracovní dobu na 37,5 h.
    Nyní se rozhodl, že bychom měli pracovat 40 h. ale mzdu odpovídajícím způsobem zvednout nechce. Je toto možné?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2013 10:36

      mzdovka (neregistrovaný) 194.108.129.---

      Re: Změna týdenní pracovní doby
      § 79 Stanovená týdenní pracovní doba
      (1) Délka stanovené týdenní pracovní doby činí nesmí překročit 40 hodin týdně.
      (2) Délka stanovené týdenní pracovní doby činí nesmí překročit u zaměstnanců

      a) pracujících v podzemí při těžbě uhlí, rud a nerudných surovin, v důlní výstavbě a na báňských pracovištích geologického průzkumu 37,5 hodiny týdně,
      b) s třísměnným a nepřetržitým pracovním režimem 37,5 hodiny týdně,
      c) s dvousměnným pracovním režimem 38,75 hodiny týdně.

      (3) Zkrácení stanovené týdenní pracovní doby bez snížení mzdy pod rozsah stanovený v odstavcích 1 a 2 může obsahovat jen kolektivní smlouva nebo vnitřní předpis. Zkrácení stanovené týdenní pracovní doby podle věty první nesmí však provést zaměstnavatel uvedený v § 109 odst. 3.
      Prosím upřesnit, Vy máte směnný provoz?

    • 10. 4. 2013 11:03

      Lenka11 (neregistrovaný) 90.182.163.---

      Re: Změna týdenní pracovní doby
      Na směny pracují u nás jen dělníci (ranní a odpolední).
      Ve vnitřním předpisu máme uvedeno,že délka pracovní doby je stanovena na 37,5h. týdně - že by se jednalo o zkrácenou pracovní dobu bez snížení mzdy nikde uvedeno není, takže se domnívám, že teď, když nám pracovní dobu chtějí zvednout, měla by se zvednout i mzda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).