Hlavní navigace

Opravný daňový doklad do EU

  • (neregistrovaný) 81.92.148.---

    8. 4. 2013 10:08

    Dobrý den.Prosím o radu jaký mám použít kurz na opravný daňový doklad do EU. Vystavuji doklad ke dvou fakturám, který mají různý kurz, jaký mám použit na opravný daňový doklad? Používáme měsíční kurz ČNB. Jedna fak. je z února a druhá z března. Je správné, když použiju kurz k 2.1.2013? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 10:31

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: opravný daňový doklad do EU
      ano viz §42 odst. 4 ZDPH - V případě opravy základu daně a výše daně podle § 42 odst. 1 písm. b), kdy je zároveň vystaven opravný daňový doklad podle § 45 odst. 4, lze použít i kurz platný první pracovní den kalendářního roku, ve kterém vznikl důvod opravy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).