Hlavní navigace

Kontrola FÚ a doklady

• (neregistrovaný) 178.72.251.---

8. 4. 2013 12:17

Dobrý den,

byla jsem na FÚ doložit a ověřit doklady za zaměstnance a mimo jiné jsme narazily na problém "Čestné prohlášení" Pokud zaměstnanec uplatňuje dańové zvýhodnění na dítě a druhý z manželů nepracuje /RP, ÚP, OSVČ, popř pracuje v cizině/ nechám napsat Čestné prohlášení, že neuplatńuje daňové zvýhodnění na dítě. To se paní na FÚ nelíbilo, že čestné prohlášení není od r. 2012 pravoplatný doklad, proto jsem slevu neměla dat a měli si podat daňové přiznání a slevu za celý rok uplatnil.

Co na to říkate mzdovky, jak to děláte vy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 12:28

vandík (neregistrovaný) 46.29.226.---

Re: Kontrola FÚ a doklady
      My to děláme také tak, podepisují čestné prohlášení, že neuplatňují, jak mají jinak doložit ? Většinou jsou na MD, jak píšete. To je pro mne novinka .

• 8. 4. 2013 12:34

Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

v §38l /3/c je pouze doložit potvrzení od zaměstnavatele manžela/lky, tedy pokud oba pracují a jeden uplatňuje a druhý ne. Není tam nic o tom, kdy jeden nepracuje a druhý uplatňuje (ani o tom, že pak nesmí ani jeden - když splním podmínky prokázání, tak mohu). To pak by mělo stačit to, že jeden uvede v prohlášení, že uplatňuje a hotovo (jako jistotu, že druhý nepracující opravdu neuplatňuje si taky nechávám podepsat čestné prohlášení)

• 8. 4. 2013 13:19

zdeni (neregistrovaný) 88.103.154.---

Mě když jsem vloni nesla Čestné prohlášení na FÚ paní řekla, že už má být napsáno jen Prohlášení :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).