Hlavní navigace

Vyplacené odstupné

  • (neregistrovaný) 93.89.144.---

    8. 4. 2013 13:30

    Dobrý den, zaměstnankyně je nyní na rodičovské dovolené. K 31.12.2012 s ní byl rozvázán pracovní poměr dohodou. Peníze ji byly vyplaceny až v roce 2013. Může si na ní manžel uplatnit za rok 2012 slevu? Nebo záleži, jak to má zaúčtované zaměstnavatel? Jiné příjmy než rodičovský příspěvek neměla.
    Děkuji
    Monika

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 15:36

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Vyplacené odstupné
      Pokud je odstupné zaúčtováno v 12/2012 a vyplaceno do konce ledna 2013 (viz. § 5 odst.- 4 ZDP), pak pro nárok na slevu na manželku je možno uplatnit pouze v případě, že odstupné nebylo vyšší jak 68000,00 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).