Hlavní navigace

DPP mzda - neodvedena daň

• (neregistrovaný) 83.240.4.---

8. 4. 2013 14:19

Dobrý den,

při kontrole účetnictví jsem zjistil, že od 9/2012-12/2012 bylo vyplaceno jednomu brigádníkovi v několika platbách cca 4000Kč jako odměna z práci DPP. Problém je, že tyto peníze byly vyplaceny z účtu bez zaúčtování, daň rovněž odvedena nebyla. Můžete mi poradit, jak tento účetní problém napravit? Popřípadě pomohlo by něčemu podepsání prohlášení poplatníka daně (je nezaměstnaný, takže by daň ani odvádět nemusel). Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 15:10

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: DPP mzda - neodvedena daň
      Pokud by bylo podepsané prohlášení v té době, tak by byla daň skutečně 0 dostal by v čistém stejnou částku jako byla v hrubém.
      Ovšem toto všechno musí být uvedeno i na mzdovém listě, tak že záleží na tom, jestli to prošlo mzdama a nebo bylo jenom vyplaceno v pokladně případně odvedeno na účet.

• 8. 4. 2013 15:21

Petr V. (neregistrovaný) 83.240.4.---

No právě že o tom není účtováno vůbec. Lidově řečeno mu to bylo vyplaceno "na ruku", nicméně bohužel z bankovního účtu převodem. Takže teď mi jde už spíše jen o to, jak tyto platby zaúčtovat, aby to bylo ok a pokud možno abychom nedráždili finančák dodatečným odevzdáváním čehokoliv. Vzhledem k malé částce není rozhodující, zda to bude nákladově uznatelné.

Vím, že je to nepořádek, ale teď už si na to dáváme pozor, jen ten minulý rok tam prostě takto lítá :(

• 8. 4. 2013 15:24

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

jestli nemáte možnost to dostat do mzdového listu, tak snad jedině jako nějakou smlouvu o dílo, protože jestli to nebude ve mzdovém listě, ale bude to zaúčtováno ve mzdách, tak je to špatně, třeba poradí ještě něco jiného někdo další

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).