Hlavní navigace

Nákup materiálu v ČR a montáž v SK

 • (neregistrovaný) 82.99.134.---

  8. 4. 2013 14:41

  Dobrý den, jsme plátci DPH v ČR i SK. Materiál, na stavby nakupujeme v ČR. Dodavatel nám fakturuje na CZDIČ, toto DPH si uplatníme v
  daň.přiznání v ČR. Montážní práce vč.tohoto materiálu pak vypořádáme
  na Slovensku - tj. odvedeme DPH na Slovensku, jelikož jsou práce na nemovistosti pro plátce SK.
  Fú, v rámci místního šetření, se tento postup nelíbí. Tvrdí, že bychom měli na tyto dodávky poskytnou SKDIČ a vše vypořádat na Slovensku.
  Prosím, máte někdo s touto problematikou zkušenosti? Děkuji!

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2013 15:11

   annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

   Re: Nákup materiálu v ČR a montáž v SK
   1) Při pořízení máte nárok na odpočet daně.
   2) V případě dodávek zboží z ČR do vaší rovozovny na Slovensku za účelem provádění ekonomických činností se jedná o tzv. přemístění obchodního majetku (§ 13 odst. 6 ZDPH). Přemístěním obchodního majetku se rozumí odeslání nebo přeprava majetku z tuzemska do jiného členského státu pro uskutečňování jeho ekonomických činností v jiném členském státě. Dopravíte-li tedy na Slovensko např. materiál (obchodní majetek) pro práce fakturované na Slovensku pod slov. DIČ, uvedete jeho hodnotu v českém přiznání k dani z přidané hodnoty jako dodání zboží do jiného členského státu a současně do souhrnného hlášení(kód 1). Na Slovensku z hodnoty majetku přiznáte ve slovenském přiznání k DPH daň z pořízení zboží z jiného členského státu a současně si uplatní nárok na odpočet. Stejně bude postupováno i v opačném případě, kdy by obchodní majetek byl fyzicky přemisťován ze Slovenska zřizovateli do České republiky.

  • 8. 4. 2013 16:20

   Květulinda (neregistrovaný) 82.99.134.---

   Re: Nákup materiálu v ČR a montáž v SK
   Děkuji za odpověď, na Slovensku provozovnu nemáme, jsme pouze registrováni k DPH. Tudíž považuji za správný postup dle bodu č. 1, máme nárok na odpočet DPH v ČR.
   Krásný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).