Hlavní navigace

Fa za materiál -nutnost zavádět na sklad

  • (neregistrovaný) 85.71.98.---

    8. 4. 2013 15:40

    dobrý den,
    1/když dostanu fakturu za materiál a okamžitě všechen dávám do zakázky, je nutné ho naskladňovat a ihned zase vysklaďnovat? /vedu DE/

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 15:55

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: fa za materiál -nutnost zavádět na s
      V DE není žádná povinnost vedení skladů, jen je z důvodu daně z příjmu nutné prokázat, zda byl materiál prodán aspoň za nákupní cenu.

    • 8. 4. 2013 16:16

      v.e.n.d.y.

      Re: fa za materiál -nutnost zavádět na s
      A co zákon o danéch z příjmů § 7b Daňová evidence
      (1) Daňová evidence zajišťuje zjištění základu daně z příjmů a obsahuje údaje o
      a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně,
      b) majetku a závazcích.
      (4) Zjištění skutečného stavu zásob, hmotného majetku, pohledávek a závazků provede poplatník k poslednímu dni zdaňovacího období. O tomto zjištění provede zápis. O případné rozdíly upraví základ daně podle § 24 a 25.
      ...jak budete porovnávat stavy při inventuře?

    • 8. 4. 2013 16:42

      Rudy (neregistrovaný) 85.71.98.---

      Re: fa za materiál -nutnost zavádět na s
      lze tedy, když vím, že vše z faktury jde okamžitě na výrobu, tak jen zadat FP a pokud vím, že nějaký materiál mě např. zbyde, tak ho naskladnit ...lze to takto kombinovat?

    • 8. 4. 2013 16:45

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: fa za materiál -nutnost zavádět na s
      Ale co se bude při té inventuře kontrolovat? Tady jde o fyzickou osobu, která vše nakoupené ihned prodá a nemá povinnost vést skladovou evidenci. Ovšem, pokud existuje nějaký dlouhodobý hmotný majetek, tak se nějaký seznam s hodnotami odpisů hodí...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).