Hlavní navigace

Zvěřejnění účtů opět

• (neregistrovaný) 77.236.203.---

8. 4. 2013 15:49

Zdravím, nevím, jestli už tady tato informace neproběhla, pokud ano, tak se omlouvám.

Dnes jsem se dozvěděl, že aplikace MFČR si neví rady se zobrazením účtů, pokud je majitel účtu ve skupině... To je taky docela pecka, že tento problém při programování registru nikoho nenapadnul.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 15:53

P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

Re: zvěřejnění účtů opět
      Proto se také povinné použití účtů přesunulo na 1.10., aby soudruzi měli dost času na opravy.

• 8. 4. 2013 17:15

alen1 (neregistrovaný) 46.135.92.---

Myslím, že to neopraví ani do 1.10. - všemožné "fungující - nefungující registry" jsou toho důkazem.
      Jestli vůbec někdo dělal nějakou analýzu předtím, než to naprogramovali (o čemž silně pochybuji), pak ji udělal totálně špatně.
      Mj. z registru je těžko zjistit, zda zadaný účet je v Kč nebo v cizí měně.
      A jelikož platí Murphyho zákony, tak každou změnou programu vznikne ještě větší zmatek.

• 8. 4. 2013 18:21

Vlad

Co jsem zatím zkoumal, tak to vypadá, že korunové účty jsou v klasickém formátu "předčíslí-číslo účtu/kód banky", kdežto cizoměnové ve foprmátu IBAN tj. "CZ....". Ale spolehnout se na to zřejmě nelze...

• 8. 4. 2013 19:28

zdenka36 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Na školení nám bylo řečeno - pracovníky komory daňových poradců, že když řekneme, že nechceme žádný účet zveřejnit, tak se nesmí nic zveřejnit - co třeba taková ochrana osob. údajů - ono nestačí, že daň. přiznání si každý stahne z internetu z Kraj . soudu, nyní bude mít možnost ještě zjistit
      různé účty - no bude to zajimavé )
      ono nestačí, že prac. FU se může podívat do banky na Vaše účty atd. ---

• 8. 4. 2013 19:35

Vlad

Víte, nevím, jak Vaše firma, ale normállně se daňové přiznání na Obchodní rejstřík neposílá. Posílá se tam účetní závěrka tj. Rozvaha, Výkaz zisku a ztráty a příloha. Ale jinak máte pravdu. Také nechápu proč musí být viditelné všechny účty, úplně by stačilo vznést dotaz, zda zadané DIČ má registrován konkrétní účet. Odpověď by byla jen ano nebo ne. Ale třeba se toho časem dočkáme, vzpoměňme jen na rodná čísla či podpisové vzory. Také byly napřed pod pokutou povinné a pak se vymazávaly.

• 9. 4. 2013 13:39

Brabec František (neregistrovaný) 90.179.139.---

Přesně tento návrh jsem poslal v půlce února na GFŘ - ať účty na web nevyvěšují, ale jen dovolí ověřit číslo, které musí tazatel tak ako tak znát. Napsali mi, že by se pak nejednalo o zveřejnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).