Hlavní navigace

Výživné a dlužné výživné a nepř. exekuce

• (neregistrovaný) 93.89.144.---

8. 4. 2013 17:38

Dobrý den, prosím, kdo by mě poradil. Na našeho zaměstnance přišla exekuce. Placení výživného 4.000,-- dlužné výživné 12.000,--Kč a nepřednostní exekuce placená před datem těchto exekucí.... jak se postupuje? Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 7:42

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Výživné a dlužné výživné a nepř. exe
      Jestliže nepřednostní byla doručená první, platíte ji z první třetiny podle pořadí. Z druhé třetiny + částka zabavitelná bez omezení platíte výživné, nejdřív běžné a zbude-li něco, tak dlužné.

• 9. 4. 2013 7:52

LenkaS (neregistrovaný) 78.80.236.---

Děkuji za odpověď, ale pořád mě vrtá hlavou, že se nesráží přednostní, která teda nepřišla jako první, ale je přednostní.

• 9. 4. 2013 8:14

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Prve jste o žádné přednostní nemluvila, ale pokud má ještě kromě výživného ještě jinou přednostní, tak ta se bude srážet až po výživném. Z druhé třetiny se sráží v pořadí běžné výživné, dlužné výživné a ostatní přednostní pohledávky.

• 9. 4. 2013 8:47

LenkaS (neregistrovaný) 78.80.236.---

Mockrát děkuji, ale ještě se optám, on má nepředností z r. 2009, pak výživné z roku 2013 a teď chodí přednostní.... bude se tedy tou jednou třetinou srážet od datumu doručení......zaslechla jsem něco na školení , ale nejsem si tím jista.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).