Hlavní navigace

Vlastní rádio na pracovišti

 • (neregistrovaný) 90.177.43.---

  8. 4. 2013 18:09

  Dobrý den,

  prosím přítomné o pomoc a radu. Jak se řeší případ, kdy jako firma máme dílnu s cca 30-35 zaměstnanci. Firma jako taková žádné rádio nevlastní, ale zaměstnanec si donese na pracoviště své vlastní. Jsme uzavřený pracovní kolektiv, zákazníci k nám nechodí, všude jsou cedulky, že nezaměstnaným vstup zakázán.
  A teď vlastní dotaz, musí se za to rádio platit autorský poplatek OSA a těm dalším...? Kdo ho musí zaplatit? zaměstnanec nebo zaměstnavatel? Nebo stačí že zaměstnanec platí koncesionářský poplatek a firma nic, protože je to osobní majetek toho zaměstnance?

  Pročítám mnoho podobných dotazů, ale konkrétní seriózní odpověď jsem nevypátral..

  Děkuji.
  JH

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2013 19:52

   P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

   Re: Vlastní rádio na pracovišti
   Znaky veřejné produkce tam jsou a OSA je nenažraný bumbrlíček... Takže stačí, aby se někomu hrající rádio znelíbilo a problém je na spadnutí. Zvažte, co je výhodnější, zda platit a být v klidu nebo to risknout a poté peníze případně věnovat právníkům, jejichž názory na tento problém se různí atd. Určitě by bylo zajímavé vyšetřování, kdo za produkci odpovídá - jeden vlastní rádio (pokud to přizná), druhý ho připojil k síti, třetí zapnul a čtvrtý naladil... Kdo nakonec bumbrlíčka nakrmí, je mu v podstatě jedno.

   http://ekonomika.idnes.cz/osa-chce-po-firmach-poplatky-za-radio-dvu-/ekonomika.aspx?c=A121119_203714_ekonomika_ert

  • 8. 4. 2013 19:57

   helinka (neregistrovaný) 94.113.140.---

   Re: Vlastní rádio na pracovišti
   My měli před pár lety dílnu a taky radio - platili jsme jako firma koncesionářský polatek za radio a nic víc (brali jsme to tak, že dílna není veřejný prostor a tak není důvod platit ještě OSA poplatek). Radio bylo zaměstnance taky, ale protože jsme měli i zvukovou kartu na PC a mohli poslouchat radio on-line na internetu, tak jsme to nijak nepitvali dál, jestli je radio jeho nebo naše a prostě jsme se jako firma (OSVČ se zaměstnanci) přihlásili a platili koncesionářské poplatky. Tak to bylo u nás, ale kontrolu jsme nikdy neměli...

  • 8. 4. 2013 20:00

   helinka (neregistrovaný) 94.113.140.---

   Re: Vlastní rádio na pracovišti
   ale soulasím, že OSA je nevyzpytatelná......ta naše dílna už je dnes zrušená, takže už v té situaci ted nejsme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).