Hlavní navigace

Příjem z pronájmu garážového stání

  • (neregistrovaný) 109.81.75.---

    8. 4. 2013 19:19

    Dobrý den,chci se zeptat, zda FO (plátce DPH,vede daňovou evidenci) vlastní ke své bytové jednotce garážové stání a nyní ho pronajímá. Když garáž.stání nemá zahrnuté v majetku,nemusí z příjmu z pronájmu odvádět DPH, pouze dát na konci roku do daňového přiznání celkovou cenu z pronájmu dle §9. Myslím si to tak správně?
    Děkuji všem za příspěvky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 4. 2013 19:39

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: Příjem z pronájmu garážového stání
      A také lze odečíst 30% paušálních nákladů.

    • 8. 4. 2013 22:57

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Příjem z pronájmu garážového stání
      Z příjmů z pronájmu by měl odvádět DPH. Soustavné využívání hmotného majetku je ekonomickou činností - § 2/5 ZDPH. Nájem prostor a míst k parkování vozidel není osvobozen od daně - § 56/3 ZDPH.
      Z hlediska daně z příjmů půjde o příjem podle § 9 ZDP.

    • 9. 4. 2013 19:13

      jana strejcová (neregistrovaný) 109.81.75.---

      Re: Příjem z pronájmu garážového stání
      Děkuji za příspěvky, ale podnikatel nemá garáž.stání zahrnuté ve svém hmotném majetku, tak si myslím, proč by měl odvádět DPH. Pouze zahrne do daň.přiznání dle §9 a uplatní 30% výdajů. Ještě se zeptám na ten §2/5 ZDPH, já ho v zákoně nenašla. Děkuji za další příspěvky.

    • 9. 4. 2013 20:06

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: Příjem z pronájmu garážového stání
      Omlouvám se, § 5/2 ZDPH. Rozhodnutí, zda pronájem garážového stání podléhá odvodu DPH, je na Vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).