Hlavní navigace

Radio v autě OSVČ

  • (neregistrovaný) 90.180.214.---

    9. 4. 2013 12:23

    Pokud má OSVČ v autě namontované radio, musí platit polatek za radio. Pokud má auta tři, tak platí poplatky tři?
    A poplatek OSA?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 13:32

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: radio v autě OSVČ
      poplatek bohužel za každé radio.
      OSA - té se platí jen třeba za veřejnou reprodukci, asi?

    • 9. 4. 2013 13:37

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: radio v autě OSVČ
      Vyjádření OSA k tomuto tématu:
      Pokud pracujete jako OSVČ a k práci posloucháte hudbu, autorské poplatky platit nemusíte. Podle § 30 autorského zákon se totiž za užití díla nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu. Ovšem pokud byste jako živnostník přijímal ve vašem domě nebo bytě své zákazníky, kterým poskytujete služby, povinnost hradit odměnu vám vznikne.

      I když věřím tomu, že někteří z osy by byli schopni považovat veřejnou reprodukci i to, když s Váma pojede v autě spolujezdec :-))

    • 9. 4. 2013 16:43

      P.C. (neregistrovaný) 85.71.211.---

      Re: radio v autě OSVČ
      Nesmyslných poplatků tu máme habaděj.

      A co vyjmutí rádia z obchodního majetku OSVČ? Rádio je většinou odnímatelnou součástí auta, takže by to neměl být problém. V servisu vám vystaví fakturu za vymontování a třeba i ocenění... Daňové následky takového činu jsem zatím nezkoumal. Šlo by to řešit už při nákupu - pokud je na faktuře zvlášť auto a zvlášť rádio, které se dá použít i jinak...

      Na druhou stranu, kdy vám někdo kontroloval rádio v autě a zaplacené koncesionářské poplatky?

    • 9. 4. 2013 16:50

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: radio v autě OSVČ
      Tak tohle by prošlo asi jen ztuha, viz zákon o rozhlasových a tel. poplatcích:
      §3, odst. 3 Je-li rozhlasový nebo televizní přijímač příslušenstvím dopravního prostředku, poplatníkem je provozovatel dopravního prostředku.

    • 9. 4. 2013 20:07

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: radio v autě OSVČ
      není zač ;-) Už jsem to taky psal, že je to podle mě nelogický, ale prostě je to tak... Člevěk platí poplatek za sebe (za rodinu), pak má služební 2 auta, se kterými jezdí sám a ačkoliv je poslouchá stále stejný člověk, tak musí platit tři poplatky...

      Ad absurdum to dovedla osa nebo čpu (vím, že jsem byl na srdceryvné přednášce jedné z těchto společností), když řekli, že když si domů pozvete 10 lidí a uděláte soukromou párty. Pustíte k tomu muziku a zaplatíte pokutu, protože se jedná o veřejnou produkci. Oni už totiž taky nevědí, na čem všem by vydělávali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).