Hlavní navigace

II. pilíř

• (neregistrovaný) 193.86.243.---

9. 4. 2013 13:31

máme jednoho zaměstnance s II. pilířem důchodového spoření. Odešleme platbu na Specializovaný finanční úřad a potom by se měl
    poslat elektronicky nějaký rozpis, nevíte někdo, jak to funguje? Nikde jsem nic nenašla, ani na www.mfcr.cz
    Měli bychom mít nějaký certifikát jako na odesílání ELDP? Něco podobného?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 13:38

jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

Re: II. pilíř
      Odesílám ELDP přes přes Partner link a dokoupili jsme licenci i na FÚ, ale FÚ dělá problémy se zaručeným el. podpisem, čekám na jejich rozhodnutí. Myslím, že můžete posílat i datovkou, určitě ve firmě budete mít ..? Posílá se pouze elektronicky a jmenuje se to Hlášení k záloze na pojistné na důchodové spoření pdle § 19 zákona č. 397/2012 Sb.
      Pouze elektronicky v souladu s § 72 odst. 3 zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád.

• 9. 4. 2013 14:10

vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

taky odesílám ELDP přes Partner link, mohla by se použít ta záložka datová správa?

• 9. 4. 2013 20:26

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

můžete odesílat jak datovou schránkou, tak přes Partner link. Co se týká Partner linku, FÚ požaduje plnou moc, že smíte za firmu odesílat. Vloni jsem odesílala přes datovou schránku Vyúčtování daní a letos jsem chtěla přes Partner link odeslat Vyúčtování (ano, použijete záložku daňová správa jak pro Vyúčtování, tak pro Hlášení k záloze na pojistné) ale ačkoliv Vyúčtování na FÚ bylo doručeno, nevzali mi to, protože jsem neměla já jako mzdová na FÚ plnou moc pro podávání, takže jsem "pohořela" a také u Partner linku - a musela jsem podat plnou moc - tak si na to dejte pozor, zda máte u FÚ vy osobně plnou moc u odesílání přes Partner link co se týká nejen Vyúčtování, ale i onoho vámi zmiňovaného Hlášení. Do plné moci jsem rovnou připsala i to následné hlášení a další, ať je to při jednom. Pokud ve firmě používáte datovou schránku, můžete samozřejmě poslat DS. Já mám raději Partner link, protože tam se mi zobrazí to, co odesílám, v DS nikoliv, do toho přístup nemám, odesílá sekretářka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).