Hlavní navigace

Starobní důchodce a podpůrčí doba

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    9. 4. 2013 13:51

    Jsem pracující starobní důchodce. Jak dlouho se mi bude platit nemocenská?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 16:00

      mzdovka (neregistrovaný) 194.108.129.---

      Re: starobní důchodce a podpůrčí doba
      Rozdíl oproti standardním pravidlům spočívá v něčem jiném: Nemocenské se pracujícím starobním důchodcům poskytuje (na rozdíl od jiných pojištěnců) po dobu nejvýše 70 kalendářních dnů. Nejdéle se však nemocenské vyplácí do dne, jímž skončilo (skončí) jejich zaměstnání - nelze totiž pobírat současně nemocenské a starobní důchod v době, kdy již zaměstnání netrvá, a proto pojištěnci neuchází žádný příjem z výdělečné činnosti.

    • 10. 4. 2013 0:17

      Helen (neregistrovaný) 78.80.56.---

      Re: starobní důchodce a podpůrčí doba
      U probíhající nemoci se vyplatí dávka v délce 63 dní od 22. dne nemoci, ne déle. Pokud v tom roce důchodce znovu onemocní, prvních 21 dní se nezapočte a je-li nemocný déle, spočtou se dny proplacené dávky od 1.1. a doplatí se pouze do souhrnného počtu dní 63.
      Dobrý odkaz: http://www.mesec.cz/clanky/nemocenske-pracujici-duchodci-dostanou-ale-bez-ochranne-lhuty/

    • 10. 4. 2013 12:54

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: starobní důchodce a podpůrčí doba
      ovšem vámi uvedený článek je z roku 2010, tak že by to chtělo nějaký aktuálnější, jinak
      § 28 zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění

      Nemocenské se poživateli starobního důchodu nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně vyplácí od 15. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo od 15. kalendářního dne nařízené karantény po dobu nejvýše 70 kalendářních dnů......

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).