Hlavní navigace

Úhrada služby zálohou v tuzemsku

  • (neregistrovaný) 80.188.18.---

    9. 4. 2013 21:09

    Jak je to v roce 2013 s úhradou zálohy na službu. Kdy je DUZP?
    Zákazník nám uhradil zálohu za provedení služby v dubnu, služba bude provedena v květnu.
    Slyšela jsem, že DUZP je dnem připsání peněz nám na účet, ne dnem poskytnutí služby, nemusíme vystavovat daň. doklad o přijaté platbě s vyčísleným DPH, ale rovnou konečnou fakturu. Moc tomu nerozumím.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2013 21:41

      Zuzik (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Úhrada služby zálohou v tuzemsku
      DD vystavit na přijatou zálohu a pak konečný doklad(např záloha je nižší než konečné plnění) nebo u je možnost vystavit na zálohu "konečný" DD dle § 21 odst. 4 ZDPH :

      Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné
      a) dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve,
      b) dnem uvedeným ve smlouvě, ke kterému dochází k převodu práva nebo k poskytnutí práva k využití; pokud je sjednán způsob stanovení úplaty a k uvedenému dni není známa její výše, zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné ke dni přijetí úplaty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).