Hlavní navigace

Lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové??

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    10. 4. 2013 6:56

    Dobrý den, prosím Vás, co je nového od 1.4.2013 v lékařských prohlídkách, co nového pro mzdovou účetní? Četla jsem, že musí být nějaké vnitřní předpisy, nové povinnosti zaměstnavatele.
    Děkuji za rady Hana N.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2013 10:35

      pája

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      vezměte novelizovaný zákon 373/2011 a novou vyhl. 79/2013 Sb., tam to vše je.

    • 10. 4. 2013 10:44

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      Pájo, já jsem se tím snažila prokousat, ale že bych z toho byla chytrá, to rozhodně ne. Spíše mě to uvrdilo v tom, že nic nevím.
      Například jsem nepochopila, zda zůstátvá v platnosti, že na noční práce se chodí na lékařské prohlídky každým rokem.

    • 10. 4. 2013 10:50

      pája

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      tak je nás více, protože přesně tento problém se snažím nějak vyřešit pro klienty,tady se totiž asi "tluče" § 94/2 ZP s § 11 vyhl. 79/2013.Zkoušel jsem vše možné, te´d jsem psal dotaz na VÚBP Praha, tak jsem zvědav, zda a co mi sdělí.řed tím jsem ještě řešil prev. prohlídky u DPP, ale tam už je díky nové vyhláčce jasno.

    • 10. 4. 2013 11:24

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      Prosím, až se něco dozvíte, dejte vědět.
      Nesnáším změny!!!!

    • 10. 4. 2013 11:45

      pája

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      už je to tady, právě jsem z toho ústavu dostal odpověď na dotaz, která zní:
      Dobrý den, četnost periodických prohlídek je stanovena ve vyhl. č. 79/2013 Sb. § 11 odst. 2 a 3.

      V odstavci 4 je uvedeno, že odstavec 2 nebo 3 se nepoužije,

      a) pokud orgán ochrany veřejného zdraví podle zákona o ochraně veřejného zdraví určí kratší termín pro provedení periodické prohlídky, než je uveden v odstavci 2 nebo 3, nebo

      b) pokud je jiným právním předpisem11) nebo v příloze č. 2 k této vyhlášce stanoveno jinak.

      Pod číslem 11) se uvádí například zákon č. 18/1997 Sb., o mírovém využití jaderné energie a ionizujícího záření (atomový zákon) a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 361/2000 Sb., zákon č. 361/2003 Sb., vyhláška č. 393/2006 Sb., zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů.

      V tomto případě bych se tedy řídila zákoníkem práce.
      podpis a další údaje odpovídající pracovnice jsem smazal.

    • 10. 4. 2013 11:50

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: lékařské prohlídky od 1.4.2013 nové?
      Ano, my jsme taky dostali pokyn, že noční práce každý rok, řidiči, zdvižky do 50 let 1x za 2 roky, nad 50 1x za rok, ionizující záření 1x za rok, a teprve to ostatní podle vyhlášky.

    • 10. 4. 2013 12:18

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      díky moc a pěkný den
      >>>>>>
      >>>>>>vezměte novelizovaný zákon 373/2011 a novou vyhl.
      >>>>>>79/2013 Sb., tam to vše je.
      >>>>>
      >>>
      >>>Prosím, až se něco dozvíte, dejte vědět.
      >>>Nesnáším změny!!!!
      >>už je to tady, právě jsem z toho ústavu dostal
      >>odpověď
      >>na dotaz, která zní:
      >>Dobrý den, četnost periodických prohlídek je
      >>stanovena
      >>ve vyhl. č. 79/2013 Sb. § 11 odst. 2 a 3.
      >>
      >>V odstavci 4 je uvedeno, že odstavec 2 nebo 3 se
      >>nepoužije,
      >>
      >>a) pokud orgán ochrany veřejného zdraví podle zákona
      >>o
      >>ochraně veřejného zdraví určí kratší termín pro
      >>provedení periodické prohlídky, než je uveden v
      >>odstavci 2
      >>nebo 3, nebo
      >>
      >>b) pokud je jiným právním předpisem11) nebo v příloze
      >>č. 2 k této vyhlášce stanoveno jinak.
      >>
      >>Pod číslem 11) se uvádí například zákon č. 18/1997
      >>Sb., o mírovém využití jaderné energie a ionizujícího
      >>záření (atomový zákon) a o změně a doplnění některých
      >>zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákon č.
      >>361/2000
      >>Sb., zákon č. 361/2003 Sb., vyhláška č. 393/2006 Sb.,
      >>zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění
      >>pozdějších předpisů.
      >>
      >>V tomto případě bych se tedy řídila zákoníkem práce.
      >>podpis a další údaje odpovídající pracovnice jsem
      >>smazal.
      >
      >Ano, my jsme taky dostali pokyn, že noční práce každý
      >rok, řidiči, zdvižky do 50 let 1x za 2 roky, nad 50 1x
      >za rok, ionizující záření 1x za rok, a teprve to
      >ostatní podle vyhlášky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).