Hlavní navigace

Návrat po RD na zrušené místo

• (neregistrovaný) 90.179.54.---

10. 4. 2013 8:00

Dobrý den,
    příští týden se nám vrací zaměstnankyně z RD na místo, které převzal jiný jednatel. Kdysi pod nás patříl bazén,ale město ho během roku předalo jinému jednatli a my bazén již neupravujem. Paní jsme nabídli práci uklízečky, kterou odmítla. Kdo bude platit odstupné? my nebo nový jednatel bazénu, kde původně zaměstnanky pracovala jako plavčice?Jednatel z bazénu souhlasil, že se s paní dohodne a odstupné i zaplatí,ale jak to mam udělat v účetnictví a v odhlášení na Ossz a ZP??když je to náš zaměstnanec nebo už není, když má bazén jiný jednatel?
    Děkuj za za radu, vůbec nevím jak postupovat.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2013 8:30

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: návrat po RD na zrušené místo
      Nějak se ztrácím v pojmech. Kdo je "My", proč "jednatel" upravuje bazén, čí je paní zaměstnankyně...

• 10. 4. 2013 8:43

začátečník (neregistrovaný) 90.179.54.---

My = naše společnost, která vlastnila bazén během roku,ale bazén byl naší společnosti městem odebrán a předán jinému jednateli (majiteli), paní zaměstnankyně patří do naší společnosti, než odešla na RD pracovala jako pokladní na bazénu, kam se chce vrátit, ale bazén již k nám nepatří. Naše společnost nabídla zaměstnankyni novou pozici uklízečky, kterou nepřijala. Včera jsem se dozvěděla, že nový jednatel bazénu se s naší zaměstnankyní dohodne na odstupném. Tak nevím jak pokračovat s ukončením PP, čí je teda zaměstnankyně, zda stále naše nebo patří pod nového jednatele který nyní pečuje o bazén. Kdo jí má vyplatit odstupné zda naše společnost, které kdysi bazén patřil nebo nový jednatel, který bazén převzal. Sama jsem v tom dost zamotaná, nastoupila jsem na místo, když už bazén naší firmě nepatřil.

• 10. 4. 2013 8:54

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Já myslím, že paní ve vaše a vy to s ní musíte vyřešit. To, že jste někomu předali bazén neznamená, že jste mu předali automaticky i zaměstnance. To by o tom musela být někde nějaká smlouva. Možná je, protože proč by jinak nový "jednatel" chtěl něco dohadovat?

• 10. 4. 2013 9:05

začátečník (neregistrovaný) 90.179.54.---

Jo děkuji Vám moc za radu,mrknu se po smlouvě.
      Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).