Hlavní navigace

Neproplacené prémie-odkaz kde?

• (neregistrovaný) 37.188.227.---

10. 4. 2013 10:56

Zaměstnanec nedostal proplacené prémie, které se vážou na splnění dvou ukazatelů-dodržování pracovní kázně a kvalita práce. Zaměstnanci nyní vedoucí prémie nepodepsal z důvodu porušení pracovní kázně, k čemuž dostal zaměstnanec i vytýkací dopis. Nyní se zamec na mě obrátil o zjištění zda je někde v zákoníku práce opora k tomu, že to takhle může mít. Jedná se mu o to, jsetli je možné jen tak bez nějakého upozornění prímie nevyplatit, krom toho, že mu bylo doručeno upozornění na porušení pracovní kázně, ale ne například formou na poštu, jen zde na pracovišti.. Já to ale opravdu nevím, jen jsem mu řekla, že je to nadstavbová složka mzdy a její výplata závisí na nějakém ukazateli, který nebyl dodržen a proto nebyly vyplaceny. Ale je zdůvodnění nějak výstižněji, je nějaký odkaz na zákoník, hledám ale nenacházím, zatím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2013 15:13

Ali1 (neregistrovaný) 193.179.124.---

Re: Neproplacené prémie-odkaz kde?
      Prémie jsou nenárokovou složkou mzdy. Většinou jsou pravidla daná v interní směrnici, pokud s ní byl prokazatelně seznámen, nemáte co řešit. Doručení upozornění na porušení kázně na pracovišti je v pořádku, ZP toto připouští, v tom problém není. Jde o to, zda byl zaměstnanec o krácení upozorněn před výplatou mzdové složky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).