Hlavní navigace

Vracení DPH ze Slovenska

  • (neregistrovaný) 194.1.229.---

    10. 4. 2013 14:34

    Prosím o radu. Česká fy, platca DPH počas r. 2012 uskutočňovala služobné cesty na Slovensko . Počas SC boli zakúpené pohonné hmoty ( nafta ) kartami CCS. V r. 2012 sme poskytli na Slovensko službu fo forme nájmov mot. vozidiel. Podľa slovenského zákona o DPH zahraničná osoba má nárok na vrátenie DPH ak v období, za ktoré chce podať žiadosť neposkytla službu ani nedodala tovar s miestom plnenia na Slovensku. Vie mi prosím niekto poradiť ( nenašla som nikde podobný príklad ) ? - myslím, že nemáme nárok na vrátenie DPH . Ďakujem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2013 14:59

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vracení DPH ze Slovenska
      nemám poslední novelu slovenského ZDPH, ale dle § 56 odst. 2 písm. c) bod 2) slovenského ZDPH má nárok na vrácení, pokud poskytla služby, u kterých je osobou povinnou platit DPH příjemce
      (2. služieb a dodania tovaru s inštaláciou alebo montážou, ak je osobou povinnou platiť daň príjemca (§ 69 ods. 2 a 3),
      poskytli jste služby dle §9 odst. 1 českého ZDPH nebo §10d?

    • 10. 4. 2013 15:17

      Stela (neregistrovaný) 194.1.229.---

      Re: Vracení DPH ze Slovenska
      >>Prosím o radu. Česká fy, platca DPH počas r. 2012
      >>uskutočňovala služobné cesty na Slovensko . Počas SC
      >>boli
      >>zakúpené pohonné hmoty ( nafta ) kartami CCS. V r.
      >>2012 sme poskytli na Slovensko službu fo forme nájmov
      >>mot. vozidiel. Podľa slovenského zákona o DPH
      >>zahraničná
      >>osoba má nárok na vrátenie DPH ak v období, za ktoré
      >>chce podať žiadosť neposkytla službu ani nedodala
      >>tovar
      >>s miestom plnenia na Slovensku. Vie mi prosím niekto
      >>poradiť ( nenašla som nikde podobný príklad ) ? -
      >>myslím, že nemáme nárok na vrátenie DPH . Ďakujem
      >nemám poslední novelu slovenského ZDPH, ale dle § 56
      >odst. 2 písm. c) bod 2) slovenského ZDPH má nárok na
      >vrácení, pokud poskytla služby, u kterých je osobou
      >povinnou platit DPH příjemce
      >(2. služieb a dodania tovaru s inštaláciou alebo
      >montážou, ak je osobou povinnou platiť daň príjemca (§ 69
      >ods. 2 a 3),

      >poskytli jste služby dle §9 odst. 1 českého ZDPH nebo
      >§10d?
      - dle par. 9 odst. 1

    • 10. 4. 2013 15:18

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Vracení DPH ze Slovenska
      tak můžete žádat o vrácení DPH, protože jste poskytli služby, u kterých je osobou povinnou platit DPH příjemce služby, jak jsem již výše uvedla

    • 10. 4. 2013 15:31

      Stela (neregistrovaný) 194.1.229.---

      Re: Vracení DPH ze Slovenska
      - ďakujem za radu. Prajem pekný deň

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).