Hlavní navigace

Zednické práce od slovenských živnostník

  • (neregistrovaný) 82.142.101.---

    11. 4. 2013 8:18

    Dobrý den,
    jsme stavební firma, společnost s r.o., plátci DPH. Chtěla bych poprosit o radu, jak je to v případě, kdy pro naší společnost provede zednické práce fyzická osoba s trvalým bydlištěm na Slovensku, slovenským IČ, neplátce DPH. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2013 8:29

      aa (neregistrovaný) 81.200.51.---

      Re: Zednické práce od slovenských živnos
      Dodanit a uvést do přiznání DPH na ř. 12 (příp. 13) a odpočet ř. 43 (příp.44) v měsíci uskutečnění zdan.plnění .

    • 11. 4. 2013 8:50

      aa (neregistrovaný) 89.203.143.---

      Re: Zednické práce od slovenských živnos
      Prosím, mám upozornit tuto slovenskou podnikající FO na to, aby se zaregistrovala k DPH anebo to mám nechat tak? Bude pro naše s.r.o. provádět zedn.práce v ČR po celý rok. Moc děkuji.

    • 11. 4. 2013 9:16

      aa (neregistrovaný) 81.200.51.---

      Re: Zednické práce od slovenských živnos
      Slovenský neplátce, který poskytuje v ČR stavební práce (§10)se
      nemusí registrovat v ČR ani v ČR hlídat obrat 1milión. Obrat si musí hlídat na SK, pokud by měl na SK také aktivity.
      Jeho fakturu za práci v ČR, i když je neplátce, dodaňujete Vy, zároveň máte nárok na odpočet.

      Jiné by to bylo, kdyby poskytl českému plátci jiné služby (§9) než
      stavební, pak by se musel zaregistrovat jako pláce na SK, protože
      poskytl služby českému plátci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).