Hlavní navigace

Služba do EU

  • 90.177.113.---

    11. 4. 2013 9:19

    Známý je plátcem DPH od 1.3.2013. Poskytuje služby, týkající se reklam na servrech v ČR pro odběratele z EU. Vede DE.
    1) od března fakturuje do EU bez DPH a podává Souhrnné hlášení?
    2) vydaná faktura se zdanitelným plněním leden 2013 jde mimo přiznání a souhrnné hlášení? Nestal se osobou identifikovanou k dani už v lednu, s nějakými povinnostmi??
    Děkuji za jakékoliv info.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2013 11:01

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Služba do EU
      >Známý je plátcem DPH od 1.3.2013. Poskytuje služby,
      >týkající se reklam na servrech v ČR pro odběratele z EU.
      >Vede DE.
      >1) od března fakturuje do EU bez DPH a podává Souhrnné
      >hlášení?ano, pokud poskytuje osobám registrovaným k DPH v JČS EU
      >2) vydaná faktura se zdanitelným plněním leden 2013
      >jde mimo přiznání a souhrnné hlášení? Nestal se osobou
      >identifikovanou k dani už v lednu, s nějakými
      >povinnostmi?? pokud tyto služby poskytoval už od ledna, měl se zaregistrovat jako osoba identifikovaná už v lednu a fakturovat služby dle §9 odst. 1 a podávat SH
      >Děkuji za jakékoliv info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).