Hlavní navigace

Limit - zasílání zboží

  • (neregistrovaný) 213.155.250.---

    11. 4. 2013 10:03

    Prosím o radu.
    Limit pro zasílání zboží do JČS EU dle § 8 ZDPH se bere za kalendářní rok dle http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=948960
    nebo se sčítají hodnoty za příslušný a bezprostředně předcházející kalendářní rok?
    Na doklad vystavený dle § 8 ZDPH se v případě překročení limitu uvádí nějaká věta, proč není přiznána a odvedena DPH v ČR, když je povinnost přiznat a odvést daň na základě registrace tuzemského plátce v JČS EU? Dle § 29 ZDPH by na daňovém dokladu mělo být uvedeno, dle jakého ustanovení je plnění osvobozeno od daně v ČR.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2013 10:46

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: limit - zasílání zboží
      za kalendářní rok,
      nejde o plnění osvobozené od daně, ale o dodání zboží s místem plnění mimo tuzemsko, takže se žádná věta neuvádí, uvedete do ř. 24 přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).