Hlavní navigace

Příspěvek na dovolenou

  • (neregistrovaný) 90.183.41.---

    11. 4. 2013 10:23

    Našemu zaměstnanci zaměstnavatel přispívá na dovolenou (limit 20000Kč ) tento příspěvek je naším nedaňovým nákladem. Faktura je vystavena chorvatskou cestovní agenturou, jak to bude s vykazováním této faktury ohledně DPH a souhrnného hlášení? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2013 14:44

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Příspěvek na dovolenou
      dle §89 odst.4 ZDPH je místo plnění v Chorvasku Při poskytnutí cestovní služby je místem plnění místo, kde má poskytovatel poskytující službu sídlo nebo místo podnikání. Pokud je však tato služba poskytnuta prostřednictvím provozovny, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna.
      Na faktuře by měla být nějaká daň, takže neuvedete do přiznání. SH vyplňuje pouze dodavatel a to pouze v rámci EU (Chorvatsko zatím v EU není)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).