Hlavní navigace

Roční neplacené volno po RD

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

11. 4. 2013 12:31

Dobrý den, prosím o radu - teprve začínám. Kolegyně, které teď končí RD (dítěti budou 3 roky) bude žádat o neplacené volno do 4 let věku dítěte. Jak to bude s pojištěním? Je potřeba někde něco hlásit? A jak to prosím Vás bude až budou dítěti 4 roky? Musíme ji zaměstnat? My jsme počítali s tím, že nastoupí teď, jakmile budou dítěti 3 roky, místo pro ni teď máme. Jenže přišla dnes s tím, že si požádá o neplacené volno, že nastoupit nemůže, dítě je často nemocné, nemůže jej dát do školky, babička nechce hlídat. My nyní budeme muset přibrat nového zaměstnance na rok? On se zapracuje a po roce musíme vzít zpátky tuhle kolegyni z neplaceného volna?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2013 12:39

jjujk (neregistrovaný) 193.84.207.---

Re: Roční neplacené volno po RD
      Ona vás musí požádat o neplacené volno,ale vy ji nemusíte vyhovět.

• 11. 4. 2013 12:42

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Přesně tak. Pokud nebude zaměstnavatel souhlasit s neplaceným volnem, pak bude muset podat výpověď a ve výpovědní době pracovat nebo se dohodnout na ukončení PP dohodou.

• 11. 4. 2013 12:59

Sífa (neregistrovaný) 217.169.184.---

Děkuji, já osobně bych byla také toho názoru. Nepřijde mi od ní fér nám to říci týden před jejím plánovaným nástupem, ale šéf jí chce vyhovět a to volno jí povolit. Tak já už přemýšlím, jaké povinnosti mi z toho vyplynou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).