Hlavní navigace

Odpis pohledávky v insol.řízení

  • (neregistrovaný) 213.226.255.---

    12. 4. 2013 7:32

    Dobrý den, prosím o informaci, kdy můžeme zaúčtovat odpis pohledávky věřitele, který je v insolvenčním řízení a bylo vydáno Usnesení o způsobu prodeje majektu dlužníka. Už jsme si nárokovali DPH z neuhrazených FA (vystavili jsme dobropisy na DPH), máme pak odpis provést v částce bez DPH a na jakém účtu 546 - danově uznatelný nebo neuznatelný? A můžeme odepsat jednorázově?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2013 13:10

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Odpis pohledávky v insol.řízení
      Odpis provedete na základě výsledku IŘ po jeho skončení jednorázově. Daňový bude při splnění podmínek §24/2 písm.y ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).