Hlavní navigace

OM při výdajích %

  • (neregistrovaný) 88.100.128.---

    12. 4. 2013 12:58

    Dobrý den,
    jsem OSVČ, plátce DPH a uplatňuji výdaje %. Prosím Vás pokud uplatňuji výdaje procentem z příjmu, tak žádný obchodní majek nemohu mít. Když teda nemohu vložit automobil do obch.maj., tak nemohu uplatňovat DPH z nakoupených pohonných hmot ?, nebo např. nakoupených náhradních dílů na opravu auta, když už jsem teda plátce DPH? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 4. 2013 13:06

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: OM při výdajích %
      DPH si můžete nárokovat, obchodní majetek je v ZDPH definován v §4 odst. 3 písm. c), neřídíte se ZDP

    • 12. 4. 2013 18:37

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: OM při výdajích %
      Ano, je rozdíl v definicích OM v ZDP a ZDPH! Ten v DPH je širší- používáte-li pro ekonomickou činnost=OM

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).