Hlavní navigace

Dovoz zboží z Turecka přímo do Německa

 • (neregistrovaný) 194.228.32.---

  12. 4. 2013 13:50

  Dobrý den.Česká firma /plátce DPH /chce prodat zboží Německé firmě.Zastupujeme firmu, která měla sídlo v Itálii - tedy zemi EU , ale od letošního roku se přestěhovala tato firma do Turecka.Moje firma chce prodat zboží jako i dříve Německé firmě, ale nyní jde o dovoz ze státu mimo EU.Můžete mi poradit jak a co musím zařídit, pokud bude zboží dovezeno přímo firmou z Turecka nebo nějakým dopravcem z Německa.My jako česká firma pouze provedeme prodej fakturačně.
  Děkuji mnohokrát.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 4. 2013 15:17

   annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

   Re: Dovoz zboží z Turecka přímo do Němec
   Nemám praktickou zkušenost. Pouze cituji z odb. literatury. Snad vám to bude k užitku.

   Pokud se jedná se o zboží, jehož přeprava nebo odeslání ze třetí země bude ukončena v jiném členském státě, pak je dodání do jiného členského státu je osvobozeno od daně dle § 64 ZDPH = je uskutečněno osobě registrované k dani v jiném členském státě. Plátce při propuštění zboží do volného oběhu oznámí celnímu orgánu své DIČ a DIČ osoby registrované k dani v jiném členském státě, které bude zboží dodáno. Tato DIČ musí být rovněž uvedena v rozhodnutí celního orgánu o propuštění zboží do volného oběhu. Plátce celnímu orgánu poskytne podklady prokazující, že zboží je bezprostředně určeno k odeslání či přepravě do jiného členského státu (např. objednávku zboží, obchodní smlouvu apod.).
   Uvedené podmínky musí být splněny všechny současně.
   Tento osvobozený dovoz zboží je plátce povinen uvést do daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém je zboží propuštěno do celního režimu volný oběh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).