Hlavní navigace

Daň paušálem & daň. zvýh. na vyž. dítě

  • (neregistrovaný) 178.77.233.---

    13. 4. 2013 21:38

    Dobrý den,
    je už opravdu 100%, že pokud OSVČ si udělá při daň. přiznání základ daně přes paušál, tak si nemůže uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované dítě? Pokud ano, kde to najdu?
    Pavla

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 4. 2013 21:49

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Daň paušálem & daň. zvýh. na vyž. dí
      ZDP
      § 35ca
      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže
      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),
      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).