Hlavní navigace

Vystavení PoZp

  • (neregistrovaný) 193.85.240.---

    15. 4. 2013 10:09

    Zaměstnanec po mě nyní požaduje potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2010. Jsem povinna mu toto potvrzení vystavit i teď nebo je tam nějaká lhůta? RZD za rok 2010 jsem mu zúčtovala, ale nyní si rozmyslel, že měl malou vratku a chce to nechat na FÚ překontrolovat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2013 10:15

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Vystavení PoZp
      Lhůta tam je. Musíte vystavit do 10 dnů.

    • 15. 4. 2013 10:15

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Vystavení PoZp
      Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.

    • 15. 4. 2013 10:15

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Vystavení PoZp
      Ano, jste povinna mu potvrzení o zdanitelných příjmech vystavit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).