Hlavní navigace

Sazba DPH

  • (neregistrovaný) 178.72.237.---

    15. 4. 2013 14:59

    Dobrý den,

    mám přijatou fakturu vystavenou v lednu t.r. za služby od 1.11.2012-31.10.2013. Je mi jasné, že jej časově rozliším, ale DPH zde uvádí 20 %. Je to správně?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2013 16:21

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: Sazba DPH
      Obávám se, že je vystavena s chybnou DPH. U služeb je povinost přiznat daň ke dni zd. plnění, ke dni přijetí platby (ani jedno, ani druhé zatím nenastalo) nebo KE DNI VYSTAVENÍ DD. Pokud byl ale DD vystraven v lednu 2013, pak měla být skutečně sazba platná od 1.1.2013. Pokud by byla vystavena v 12/2012, pak by byla sazba uvedená na DD v pořádku.

    • 16. 4. 2013 10:02

      S. (neregistrovaný) 178.72.237.---

      Re: Sazba DPH
      Tak jsem zjistila, že smlouva k dané službě byla podepsána v prosinci 2012 a dodavatel za zdanitelné plnění považuje právě datum podpisu, odkaz.§21 odst.4b Zákona o DPH, proto 20%.
      Takže to mají asi správně, jen mě mate datum vystavení na faktuře a datum DUZP 1/2013:-...



      >>Dobrý den,
      >>
      >>mám přijatou fakturu vystavenou v lednu t.r. za
      >>služby
      >>od 1.11.2012-31.10.2013. Je mi jasné, že jej časově
      >>rozliším, ale DPH zde uvádí 20 %. Je to správně?
      >>
      >>Děkuji za odpověď.
      >Obávám se, že je vystavena s chybnou DPH. U služeb je
      >povinost přiznat daň ke dni zd. plnění, ke dni přijetí
      >platby (ani jedno, ani druhé zatím nenastalo) nebo KE
      >DNI VYSTAVENÍ DD. Pokud byl ale DD vystraven v lednu
      >2013, pak měla být skutečně sazba platná od 1.1.2013.
      >Pokud by byla vystavena v 12/2012, pak by byla sazba
      >uvedená na DD v pořádku.

    • 16. 4. 2013 10:16

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Sazba DPH
      pokud se řídí ustanovením §21 odst. 4 písm. b) ZDPH, tak tento datum měl uvést jako DUZP, jde opravu o převod práva?
      akorát mě mate, že fakturuje služby za listopad, když jste smlouvu podepsali až v prosinci

    • 17. 4. 2013 9:46

      S. (neregistrovaný) 178.72.237.---

      Re: Sazba DPH
      Jedná se o licenční smlouvu o veřejném provozování hudebních děl, ve smlouvě - autorská práva...Ten datum DUZP mně asi nezmění...



      >>Tak jsem zjistila, že smlouva k dané službě byla
      >>podepsána v prosinci 2012 a dodavatel za zdanitelné
      >>plnění
      >>považuje právě datum podpisu, odkaz.§21 odst.4b
      >>Zákona
      >>o DPH, proto 20%.
      >>Takže to mají asi správně, jen mě mate datum
      >>vystavení
      >>na faktuře a datum DUZP 1/2013:-...
      >>
      >>
      >>
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>mám přijatou fakturu vystavenou v lednu t.r. za
      >>>>služby
      >>>>od 1.11.2012-31.10.2013. Je mi jasné, že jej časově
      >>>>rozliším, ale DPH zde uvádí 20 %. Je to správně?
      >>>>
      >>>>Děkuji za odpověď.
      >>>Obávám se, že je vystavena s chybnou DPH. U služeb je
      >>>povinost přiznat daň ke dni zd. plnění, ke dni
      >>>přijetí
      >>>platby (ani jedno, ani druhé zatím nenastalo) nebo KE
      >>>DNI VYSTAVENÍ DD. Pokud byl ale DD vystraven v lednu
      >>>2013, pak měla být skutečně sazba platná od 1.1.2013.
      >>>Pokud by byla vystavena v 12/2012, pak by byla sazba
      >>>uvedená na DD v pořádku.
      >pokud se řídí ustanovením §21 odst. 4 písm. b) ZDPH,
      >tak tento datum měl uvést jako DUZP, jde opravu o
      >převod práva?
      >akorát mě mate, že fakturuje služby za listopad, když
      >jste smlouvu podepsali až v prosinci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).