Hlavní navigace

Vyřazení z evidence ÚP kvůli péči o otce

• (neregistrovaný) 88.103.114.---

15. 4. 2013 15:46

Dobrý den,moje maminka měla jít na ÚP 21.3. Měsíc dopředu se byla slušně zeptat zda by bylo možné posunout termín o měsíc,jelikož musí na začátku března odjed do Řecka pečovat o nemocného otce jelikož ostatní sourozenci jsou v práci.Návrat byl plánovaný na půlku dubna.Bohužel jí nebylo vyhověno a byla vyřazena z evidence a tím přišla i o peníze.Opravdu jí nemohli jen posunout termín??? Vždyť tam jela z rodinných důvodu a né za prací.Děkuji za odpověď.L.T.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2013 18:23

janča88802 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: Vyřazení z evidence ÚP kvůli péči o
      Proč to tak složitě řešila - já byla na UP v lednu a pozvali mne až na konci dubna a říkal , že pokud nebudu moci přijít, tak mám zavolat a dají mi jiný termín

• 15. 4. 2013 19:38

L.T. (neregistrovaný) 88.103.114.---

Proč složitě jela tam 2.3. a na ÚP měla jít 21.3. Tak chtěla posunout termín protože se vracela 12.4.Hold asi máte normální lidi na úřadě.

• 15. 4. 2013 18:32

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Doložila nějakým dokladem nutnou péči o otce? Jestli ne, tak jak jí mohli na ÚP věřit? To by si mohl kdokoliv vymyslet cokoliv.

• 15. 4. 2013 19:36

L.T. (neregistrovaný) 88.103.114.---

Ne nedoložila,jelikož jela jak rychle mohla ale ted má čestné prohlášení od sourozenců že tam hlídala otce.A taky má umrtní list a doklad o pohřbu,Bohužel děda zemřel takže tam mamka jela na poslední chvíli.

• 15. 4. 2013 19:58

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

jestli není pozdě, můžete se zkusit odvolat

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/opravne_prost/oprpro

O vyřazení se rozhoduje ve správním řízení, tj. občan má právo se v případě nesouhlasu s rozhodnutím úřadu práce odvolat, a to k Ministerstvu práce a sociálních věcí prostřednictvím úřadu práce, který prvoinstanční rozhodnutí vydal; toto odvolání však nemá odkladný účinek. V praxi to znamená, že vyřazení z evidence, jakož i další účinky s tímto vyřazením spojené (včetně dopadů do oblasti pojistných systémů a sociálních dávek), nastávají dnem rozhodnutí; v případě kladně posouzeného odvolání se nároky a dávky přiznají a doplatí zpětně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).