Hlavní navigace

Zrušení životního pojištění

  • (neregistrovaný) 80.188.247.---

    16. 4. 2013 10:26

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit: k 1.6.2013 ruším životní pojištění u Kooperativy a zároveň mám nové u Č. spořitelny. Veškeré mimořádné pojistné, odkupné bude převedeno na účet nového pojištění u Č. spořitelny.
    Zajímalo by mě, zda musím opravdu dodaňovat, když to vlastně nedostanu do rukou ty peníze, ale bude to převedeno na nové žp.
    A taky nevím, jestli je to vůbec nutné, protože když jsem to uplatňovala v roce 2012 a 2011, tak mi to v daních vycházelo tak, že i kdybych neuplatnila toto žp, tak by ten výsledek byl stejný (pořád by mi vrátili na daních stejně, protože ta skutečná daň je pořád nižší než sleva, takže daň je pořád i po slevě nula).
    NO a ještě bych potřebovala vědět, jakým způsobem se to dodaňuje: jestli musím podávat dodatečné nebo to bych dodaňovala v roce 2014 (jako v přiznání za rok 2013)?
    Taky mě napadalo, že bych to třeba vůbec nedanila, protože já teď budu měnit trvalý pobyt, takže v minulém FÚ už to vidět nebudou, že jsem to zrušila a v novém bych dala jenom to u Č. Spořitelny a Kooperativu bych prostě neuplatnila.
    Co si myslíte vy?
    moc děkuji za radu!!!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2013 11:36

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Zrušení životního pojištění
      >Dobrý den,
      >potřebovala bych poradit: k 1.6.2013 ruším životní
      >pojištění u Kooperativy a zároveň mám nové u Č.
      >spořitelny. Veškeré mimořádné pojistné, odkupné bude převedeno
      >na účet nového pojištění u Č. spořitelny.
      >Zajímalo by mě, zda musím opravdu dodaňovat, když to
      >vlastně nedostanu do rukou ty peníze, ale bude to
      >převedeno na nové žp.
      pročtěte si pořádně §15 odst.6 ZDP. Zařiďte se podle toho,jak uznáte za vhodné - ze zákona vám vzniká povinnost dodanit, pokud jste v minulých letech uplatnila jako nezdanitelnou částku ze ŽP alespoň 6000 Kč. Na novou ŽP bude převdeno odbytné,nikoli kap.hodnota. Když si prostudujete historii, zjistíte, že ref. z FÚ tvrdí, že povinnost dodanit není. Tak si vyberte.
      >A taky nevím, jestli je to vůbec nutné, protože když
      >jsem to uplatňovala v roce 2012 a 2011, tak mi to v
      >daních vycházelo tak, že i kdybych neuplatnila toto žp,
      >tak by ten výsledek byl stejný (pořád by mi vrátili na
      >daních stejně, protože ta skutečná daň je pořád nižší
      >než sleva, takže daň je pořád i po slevě nula).
      Když vám to daň neovlivnilo, tak jste to tam neměla dávat. Pokud jste to tam dala, musíte stejnou částku dodanit.
      >NO a ještě bych potřebovala vědět, jakým způsobem se
      >to dodaňuje: jestli musím podávat dodatečné nebo to
      >bych dodaňovala v roce 2014 (jako v přiznání za rok
      >2013)?
      Podáte řádné za rok 2013 (tj. do 31.3.2014)
      >Taky mě napadalo, že bych to třeba vůbec nedanila,
      >protože já teď budu měnit trvalý pobyt, takže v minulém
      >FÚ už to vidět nebudou, že jsem to zrušila a v novém
      >bych dala jenom to u Č. Spořitelny a Kooperativu bych
      >prostě neuplatnila.
      to už je na vás
      >Co si myslíte vy?
      >moc děkuji za radu!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).