Hlavní navigace

Kniha faktur - fa zapl. kartou

  • (neregistrovaný)

    16. 4. 2013 14:03

    Prosím mám takový asi hloupý dotaz, ale nevím jak se správně má evidovat. Když mám fakturu hrazenou kartou nebo i třeba hotově, mám ji nabouchat mezi faktury přijaté (bude v knize faktur), když je to označením FAKTURA? Nebo ji do faktur dávat vůbec nemusím a stačí jen dát do pokladny, či do evidence dokladů placených kartou. Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2013 14:12

      annn (neregistrovaný)

      Re: kniha faktur - fa zapl. kartou
      Pro mne je lepší přehled, když zavedu fakturu do knihy faktur
      a pak přes pokladnu anebo bankovní výpis zpáruji. Když se pak dělají různé analýzy dodavatelů nemusím to dohledávat ještě v pokladně.

    • 16. 4. 2013 14:15

      jinka (neregistrovaný)

      Re: kniha faktur - fa zapl. kartou
      To záleží jen na Vás, to že někdo něco nazve Faktura ještě neznamená že musíte vést "v knize faktur".
      "Zakládejte" si tak, aby jste v případě potřeb dokázala snadno najít, způsob úhrady určitě neni rozhodujicí.
      Pokud se Vám dobře hledá v pokladně, tak neni důvod zadávat přes "faktury" i kdyby byla třeba za 100tis. Naopak pokud máte pokladnu plnou dokladů, a nelze dobře vyhledávat (plnit evidenci DPH ,DIČ..), tak doporučuji stanovit nějaké pravidlo že se bude evidovat ve fakturách. Například všechny hot. faktury i paragony, které jsou nákup materiálu, majetku...

    • 16. 4. 2013 14:37

      DKr (neregistrovaný)

      Re: kniha faktur - fa zapl. kartou
      U nás to člěníme dle platby. Co je placené hotově jde rovnou do pokladny. Co je placené kartou, směnárnou, BÚ jde do faktur přijatých. Máme faktur hodně a pokud bychom dávali do faktur přijatých ty za hotové+ k tomu dodělávali příjem do pokladny měli bychom měsíčně mnohem práce navíc. Ale záleží na vás jak je to pro vás lepší, žádný předpis jak to musí být není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).