Hlavní navigace

Jednatel versus ředitel-prac.smlouva?

  • (neregistrovaný) 89.176.120.---

    16. 4. 2013 14:09

    Dobrý den,
    vím, že se to už probíralo několikrát,ale přesto se chci znovu zeptat na názor. Může mít jednatel v prac.smlouvě uvedeno ředitel společnosti nebo ne? Někdo tvrdí, že ano, někdo zas ne. Kde je na to nějaký platný právní odkaz?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2013 16:04

      Alenka1 (neregistrovaný) 89.176.120.---

      Re: Jednatel versus ředitel-prac.smlouva
      Raději bych tam uvedla např. finanční manažer. Bývají s tím problémy, když je přímo ve smlouvě uvedeno ředitel a přitom je to zároveň i jednatel firmy.

    • 17. 4. 2013 10:12

      pája

      Re: Jednatel versus ředitel-prac.smlouva
      ale prosímvás, kde jste to vyčetla? neznáte § 66d) obchodního zákoníku?

      K dotazu:
      Klidně dejte do PS ředitel.

    • 16. 4. 2013 16:24

      inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

      Re: Jednatel versus ředitel-prac.smlouva
      Právní odkaz snad ani ne, ale možná existuje nějaké rozhodnutí soudu nebo něco takového. Princip je ten, že od 1.1.2009 do 31.12.2011 nebyli jednatelé (bez pracovní smlouvy) nemocensky pojištěni, a tak se zaměstnali ve své s.r.o. jako NĚCO, aby byli nem.pojištěni. A protože tam nedělali nic jiného, než to, co má dělat jednatel podle obch.zákoníku (a nikoli podle ZP), bylo to považováno za spekulativní zaměstnání kvůli nároku na nem. dávku (a taky často bylo). Zajímavé počtení tady: http://www.pravoit.cz/article/kdyz-jednatel-uzavre-pracovni-smlouvu-za-spolecnost-sam-se-sebou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).