Hlavní navigace

Osobní potřeba- moc prosím

  • (neregistrovaný) 88.101.169.---

    16. 4. 2013 15:37

    Dobrý den, máte někdo zkušenost, zda FU kontroluje i kolik si dává majitel na osobní potřebu? Myslím, že třeba když je to jen okolo 10 tis.jestli se tím zaobírají z čeho žije??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2013 15:58

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: osobní potřeba- moc prosím
      Myslíte jako OSVČ? To je přece jeho věc, vždyť jeho jsou všechny peníze a jestli je utratí všechny nebo nic, to je jeho věc. On hlavně musí všechno po odečtení daňových výdajů zdanit.

    • 16. 4. 2013 16:28

      J. (neregistrovaný) 88.101.169.---

      Re: osobní potřeba- moc prosím
      To je mi jasné, ale třeba když si zaeviduje, že si veme 10000,- jako osobní potřebu,jestli tak nemůžu popíchnout FÚ, za co vlastně s rodinou žije...
      Musím vůbec v DE u OSVČ mít zápis jako osobní potřeba,přímo aby bylo vidět na kase nebo účtě, že jdou peníze na osobní potřebu??Děkuji Vám moc

    • 16. 4. 2013 16:34

      Eva M.

      Re: osobní potřeba- moc prosím
      Ne, nemusíte. Berňáky toto opravdu nekontrolují. Ostatně dosud nebylo uzákoněno, že by lidé měli prokazovat zdroj příjmů a jak nabyli majetek, ačkoliv politické snahy tu byly už vícekrát. Takže berńák se o osobní spotřebu opravdu zajímat nebude, zajímají ho "jen" správně odvedené daně.

    • 16. 4. 2013 16:58

      Vladimír 2

      Re: osobní potřeba- moc prosím
      *************************************
      Droboulinké doplnění: zajímá je vše to, co je v §7b
      "daňové" příjmy a výdaje, evidence majetku a závazků
      = vše podrobně uvedeno v tom §

    • 16. 4. 2013 17:49

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: osobní potřeba- moc prosím
      Nikoho nezajímá, kde se vzaly peníze na "osobní vklad" a kam a kolik jde na "osobní výběr". OSVČ nemusí mít všechny svoje peníze nacpané do DE, aby si z nich pak musel brát "výplatu".

    • 17. 4. 2013 9:12

      J. (neregistrovaný) 88.101.169.---

      Re: osobní potřeba- pro Vladimíra
      Vy osobně máte stejný názor o psaní do DE jako nutně psaný výdaj "výplata" OSVČ?? Moc děkuji

    • 17. 4. 2013 11:26

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: osobní potřeba- pro Vladimíra
      Já jsem poznámku pana Vladimíra pochopila jako podpoření názoru, že "osobní spotřebu OSVČ" není třeba vykazovat. Podívejte se, o čem se píše v §7b. Jde o vykazování "daňových příjmů a výdajů" a evidenci majetku a závazků. Osobní spotřeba není daňovým výdajem.
      Dám Vám zjednodušený příklad. Vaše příjmy budou 1000000 Kč. Vaše daňově uznatelné výdaje budou 600000 Kč. Takže zdaníte 400000 Kč, tj. daň bude 60000 Kč, po uplatnění slevy 35160 Kč (pokud nemáte další slevy např. děti apod.).
      Finančnímu úřadu musíte zaplatit 35160 Kč a tomu je úplně jedno, jestli je ve své kase nebo na účtě máte nebo ne nebo jestli tam máte všech 400000 Kč nebo nulu. Vaše osobní spotřeba, tzn. z čeho žijete, FÚ vůbec nezajímá. Nicméně pro lepší přehled stavu peněz podnikatelé nedaňové výdaje (tzn. osobní spotřebu) zapisují.

    • 17. 4. 2013 14:29

      Vladimír 2

      Re: osobní potřeba- od Vladimíra
      >>>>Droboulinké doplnění: zajímá je vše to, co je v §7b
      >>>>"daňové" příjmy a výdaje, evidence majetku a závazků
      >>>>= vše podrobně uvedeno v tom §
      >>>Nikoho nezajímá, kde se vzaly peníze na "osobní
      >>>vklad"
      >>>a kam a kolik jde na "osobní výběr". OSVČ nemusí mít
      >>>všechny svoje peníze nacpané do DE, aby si z nich pak
      >>>musel brát "výplatu".
      >>Vy osobně máte stejný názor o psaní do DE jako nutně
      >>psaný výdaj "výplata" OSVČ?? Moc děkuji
      >
      >Já jsem poznámku pana Vladimíra pochopila jako
      >podpoření názoru, že "osobní spotřebu OSVČ" není třeba
      >vykazovat. Podívejte se, o čem se píše v §7b. Jde o
      >vykazování "daňových příjmů a výdajů" a evidenci majetku a
      >závazků. Osobní spotřeba není daňovým výdajem.
      >Dám Vám zjednodušený příklad. Vaše příjmy budou
      >1000000 Kč. Vaše daňově uznatelné výdaje budou 600000 Kč.
      >Takže zdaníte 400000 Kč, tj. daň bude 60000 Kč, po
      >uplatnění slevy 35160 Kč (pokud nemáte další slevy např.
      >děti apod.).
      >Finančnímu úřadu musíte zaplatit 35160 Kč a tomu je
      >úplně jedno, jestli je ve své kase nebo na účtě máte
      >nebo ne nebo jestli tam máte všech 400000 Kč nebo nulu.
      >Vaše osobní spotřeba, tzn. z čeho žijete, FÚ vůbec
      >nezajímá. Nicméně pro lepší přehled stavu peněz
      >podnikatelé nedaňové výdaje (tzn. osobní spotřebu) zapisují.
      *******************************************
      ==>podnikatelé nedaňové výdaje (tzn. osobní spotřebu) zapisují.== To vyplývá m.j. z toho, že jsou stále používány programy pro dřívější JÚ (tam se vše zapisovalo=všechny
      i "nedaňové" vklady i výběry) a teď jsou programy používány
      stejné, pouze autoři u nich doplňijí vejcucy na vedení DE.
      To znamená že jsou tam jenom informace podle §7b tj. o
      a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně,
      b) majetku a závazcích.

      To že se setkáváme s "dobrými názora" např na opsobní spotřebu, platby ZP a SP do daň.výdajů, stavy b.ú a pod
      jenom dokazují jak jsou využívány programy určené pro JÚ
      Hezký zbytek dne

    • 17. 4. 2013 14:18

      Vladimír 2

      Re: osobní potřeba- pro Vladimíra
      ************************************
      Ne a děkovat nemusíte ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).