Hlavní navigace

Kanceláře v SK-DPH?

  • (neregistrovaný) 82.142.116.---

    17. 4. 2013 9:06

    Dobrý den,
    prosím, jak je to s DPH, když budeme si pronajímat kancelář na Slovensku a oba jsme plátci. Bude fa s nebo bez, když je plnění tam?
    Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2013 9:29

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: kanceláře v SK-DPH?
      dle §38 slovenského ZDPH je nájem osvobozený od DPH stejně jako u nás, ale v §38 je odst. 5 -viz
      Platiteľ, ktorý prenajíma nehnuteľnosť alebo jej časť zdaniteľnej osobe, sa môže rozhodnúť, že nájom nebude oslobodený od dane.
      Zdanitelná osoba je definována v §3 odst. 1(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.
      (2) Ekonomickou činnosťou (ďalej len „podnikanie“) sa rozumie každá činnosť, z ktorej sa dosahuje príjem a ktorá zahŕňa činnosť výrobcov, obchodníkov a dodávateľov služieb vrátane ťažobnej, stavebnej a poľnohospodárskej činnosti, činnosť vykonávanú ako slobodné povolanie podľa osobitných predpisov,1) duševnú tvorivú činnosť a športovú činnosť. Za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného majetku a nehmotného majetku na účel dosahovania príjmu z tohto majetku; ak je majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, považuje sa jeho využívanie na účel dosahovania príjmu za podnikanie v rovnakom pomere u každého z manželov, ak sa manželia nedohodnú inak.
      Takže se domluvte s dodavatelem, zda Vám zdaní (museli byste DPH dávat do nákladů do doby, než se z nějakého důvodu zaregistrujete v SR k DPH) nebo půjde o osvobozený nájem

    • 17. 4. 2013 9:33

      SIP (neregistrovaný) 82.142.116.---

      Re: kanceláře v SK-DPH?
      jste velice laskavá, díky moc ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).