Hlavní navigace

DPH auto

  • (neregistrovaný) 91.227.96.---

    17. 4. 2013 9:51

    Dobrý den
    prodáváme po roce auto, u které jsme si uplatnili kvůli použití na soukromé účely jen část DPH.
    Jak to bude s DPH na výstupu při výstupu? Mám také krátit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 4. 2013 12:16

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: DPH auto
      Provedete úpravu daně = pokud jste pořídili v 2012, pak si nárokujete 4/5 DPH na vstupu.

    • 17. 4. 2013 17:04

      v.e.n.d.y.

      přidám dotaz
      A pokud bych už na vstupu uplatnila jen např.80% z DPH (protože bych věděla, že bude používáno i soukromě), pak budu počítat 4/5 z těch 80% ? Děkuji

    • 20. 4. 2013 7:04

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: přidám dotaz
      Uplatní si 4/5 z 20 %. Postup výpočtu podle § 78d ZDPH na příkladu:
      Nárok na odpočet ve výši 100000,00 Kč, kráceno o 20 % = uplatněno pouze 80000,00 Kč.
      Výpočet: 100000,00 * (100% - 80%) * 4 / 5 = 16000,00 Kč. Na ř. 60 uvedede kladně částku 16000,00 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).