Hlavní navigace

Návrat do práce a rodič. dovolená

• (neregistrovaný) 85.135.11.---

18. 4. 2013 17:19

Dobrý den,
    mám takový malý dotaz...budu pobírat rodičovský příspěvěk do 3 let věku dítěte. Pokud bych nastoupila zpět do zaměstnání již ve 2 letech věku dítěte a zaměstnavatel by toho chtěl využít a dát mi chtěl dát výpověď - může to udělat a nebo ne? Pokud ano,tak je pro mě samozřejmě lepší se vrátit zpět na rodičovskou dovolenou - je to také možné?
    Předem děkuji za odpověď a názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2013 17:28

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: návrat do práce a rodič. dovolená
      Při nástupu na rodičovskou dovolenou (která nesouvisí s délkou pobírání rodičovského příspěvku) žádáte zaměstnavatele o její délku (jak dlouho si určíte, nejdéle ale do 3 let dítěte). Zaměstnavatel není povinen umožnit Vám návrat do práce dřív, než uplyne doba, o kterou jste požádala. Takže pokud se chcete vrátit ve 2 letech dítěte, požádejte jen do té doby. Anebo je také možnost, že už jste požádala do 3 let, ale budete se chtít vrátit dříve a zaměstnavatel Vám to povolí.
      Ať tak nebo tak, když Vám skončí rodičovská dovolená, nejste již proti výpovědi chráněná, takže jakmile se vrátíte do práce, může Vám předat výpověď (zřejmě myslíte pro nadbytečnost). V takovém případě můžete opět požádat o rodičovskou dovolenou a zaměstnavatel je povinen Vám ji umožnit. Pokud již budete mít výpověď převzatou (protože Vám ji předal v době, když jste na rodičovské nebyla), tak se Vaším nástupem na rodičovskou dovolenou běh výpovědi zastavuje a výpovědní doba pak doběhne po návratu z rodičovské.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).