Hlavní navigace

DPP a podep.prohlášení

• (neregistrovaný) 109.164.3.---

18. 4. 2013 21:15

Dobrý den, ještě jsem neděla Dohodu o prov.práce.Prosím Vás o kontrolu. Může mi zaměstnanec /není nikde evidováný, sám si platí zdr.poj./ podepsat prohlášení a dohodnutá částka 2500,-by mu byla vyplacena celá. Zálohová daň 0.Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 4. 2013 21:24

iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

Re: DPP a podep.prohlášení
      Ano, může. Prohlášení se podepisuje pro zaměstnavatele /a všechny druhy smluv u něj/, nikoli pro jednotlivý druh smlouvy.

• 18. 4. 2013 21:33

tomi (neregistrovaný) 109.164.3.---

>>Dobrý den, ještě jsem neděla Dohodu o
      >>prov.práce.Prosím Vás o kontrolu. Může mi zaměstnanec
      >>/není nikde
      >>evidováný, sám si platí zdr.poj./ podepsat prohlášení
      >>a
      >>dohodnutá částka 2500,-by mu byla vyplacena celá.
      >>Zálohová daň 0.Děkuji.
      >Ano, může. Prohlášení se podepisuje pro zaměstnavatele
      >/a všechny druhy smluv u něj/, nikoli pro jednotlivý
      >druh smlouvy.
      Dějuji, ale jak to myslíte-nikoli pro jednotlivý
      >druh smlouvy.

• 18. 4. 2013 21:37

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

prohlášení se může podepsat pro jakýkoliv pracovněprávní vztah, tedy u zaměstnavatele kde je uzavřen pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti nebo dohoda o provedení práce, jedinou podmínkou je, že není podepsané současně u jiného zaměstnavatele

• 19. 4. 2013 6:32

iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

Vy se ptáte, jestli může zaměstnanec podepsat Prohlášení u DPP - on může podepsat Prohlášení, nemá-li ho už podepsané ve stejné době u jiného zaměstnavatele - a je úplně jedno, jaký druh smlouvy má u Vás sjednaný. A podepsané Prohlášení platí pro všechny smlouvy, které má u Vás zaměstnanec současně sjednané - HPP, DPP, DPČ.
      Bohužel v praxi je docela běžné, že mzdovka dá zaměstnanci podepsat prohlášení, to uplatní jen u HPP a ve stejném měsíci mu DPP zdaní srážkovou daní. To je chyba - pro účely daně se sečtou příjmy ze všech smluv a zdaní se dohromady podle toho, zda má nebo nemá podepsané Prohlášení. A je docela rozšířeným omylem, že zaměstnanec nemůže na DPP podepsat Prohlášení. Tak to myslím. :-)

• 19. 4. 2013 7:52

tomi (neregistrovaný) 109.164.3.---

S pracovníkem nemáme HPP, pouze zaskakoval za nemocného na DPP. Děkuji moc za info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).