Hlavní navigace

Zvláštní režim zdanění přirážky § 90

  • (neregistrovaný) 46.174.36.---

    19. 4. 2013 11:38

    dobrý den, prosím o radu. Při zdanění přirážky dle §90 ZoDPH, chápu že se jedná čistě o rozdíl prodej - nákup. Ale co třeba vedlejší náklady na pořízení zboží, které s tím souvisí... konkrétně přihláška vozu, STK atd. jsou to i položky které podléhají DPH, je z nich možnost odpočtu DPH, když souvisí s plněním, které se daní dle §90? A není možné o tyto položky krátit vypočtenou přirážku? Děkuji už v tom opravdu plavu...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 4. 2013 13:48

      annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

      Re: zvláštní režim zdanění přirážky § 90
      1) Nárok na odpočet DPH ano.
      2) Přirážku nelze krátit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).